Facebook Google+ Twitter

Białystok: Radni znieśli bezsensowną prohibicję

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-04-20 22:56

Kiedyś ktoś wpadł na taki pomysł aby zakazać handlu alkoholem na stacjach benzynowych. Po 10 latach, nowa władza przywróciła normalność.

Białystok, to jedyne miasto, w którym nie można było handlować alkoholem na stacjach benzynowych. Do dziś. W końcu Radni Miejscy zmienili uchwałę. W 1997 roku, władza miała plan. Zimne piwo i błyszcząca wódka stojące na półkach stacji benzynowych, kusiły kierowców, którzy przyjechali zatankować. Zmieniono więc prawo tak, aby kierowca zatankował tylko samochód, a nie siebie. To nic, że kierowca mógł zajechać po samo piwo i po tą samą wódkę do sklepu obok. Liczyła się przecież idea!

W 2004 roku, Najwyższy Sąd Administracyjny uznał uchwałę z 1997 r. za niezgodną z prawem. Dziś już nowa władza zmieniła wreszcie prawo lokalne. Za uchwałą głosowali radni PO i LiD, którzy mają większość w radzie. PiS się wstrzymał, oprócz radnego Józefa Nowaka, który głosował przeciw uchwale.

- Nareszcie przy okazji tankowania będę mógł kupić piwo do domu - cieszy się Mariusz Droczyk - kierowca, którego spotkałem na jednej ze stacji. Innego zdania jest Bogdan Borowski, tankujący samochód. – Taka zmiana spowoduje, że pijak - kierowca, będzie mógł kupić alkohol na stacji i będzie pił jadąc samochodem. Teraz jest bezpieczniej - mówi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.