Facebook Google+ Twitter

Białystok w komiksie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-12-12 21:18

Białystok to miasto, o którym często się mówi w Polsce. Ostatnio przez stolicę Podlasia przejechał Tour De Pologne. Tancerze z tego miasta odnieśli sukcesy w You Can Dance. Kolejną rzeczą, z której wkrótce może zasłynąć jest komiks.

Jest o Białymstoku i komentuje bieżące wydarzenia z miasta. Z odcinka na odcinek robi się coraz popularniejszy nie tylko wśród mieszkańców stolicy Podlasia. Internauci podają sobie link do komiksu na wykopie i forach internetowych.

Odcinek 6 komentuje masowe przenoszenie się sklepów z centrum miasta do galerii handlowych / Fot. rys. Zbyszek NicewiczNa początku był to blog o Białymstoku, jednak strona www.wbialymstoku.pl zamieniła się szybko w portal miejski z komiksem. Jest już 10 odcinków i będą kolejne. Jego bohaterowie są dobrze znani Białostoczanom. "Klemens" - to imię wieży ratuszowej. Są też wróble miejskie i Kawelin - rzeźba psa z parku Planty.

Autor komiksu Zbyszek Nicewicz, rysownik z Białegostoku na swoje dzieło mówi - to jest komiksowy "Second Life". - Na początku kolejne odcinki tworzyły opowieść, w tle snuła się jakaś intryga. Kolejny odcinek był wybierany w głosowaniu - opisuje. - W tej chwili każdy jest o czymś innym, a komentarze i sugestie można zostawiać na forum.

Odcinek 8 komentuje rozbiórkę hali Jagiellonii. W jej miejsce ma powstać Galeria "Jagiellonia", która będzie utrzymywać klub / Fot. rys. Zbyszek NicewiczPortal z komiksem istnieje już miesiąc. Stronę odwiedziło prawie 4 tys. osób, głównie z Białegostoku ale nie tylko. Zdarzały się też wizyty z zagranicy - mówi Zbyszek Nicewicz. Autor komiksu i współtwórca portalu przyznaje, że na komiksach działalności nie skończą. W przygotowaniu jest już opowieść ilustrowana, która będzie publikowana w odcinkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

jak wyżej. pozdroffki +

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ główka pracuje i powstają ciekawe tematy :) brawo! chętnie i ja zobaczę ten komiks :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ fajny temat :)
Dobry pomysł z tym komiksem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.