Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28342 miejsce

Białystok. W XIV LO powstały klasy mundurowe

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-01-24 19:24

W Białostockim Liceum Ogólnokształcącym powstały klasy mundurowe, w których uczniowie pomimo profilu wybranej szkoły, dodatkowo przygotowują się, do ewentualnej pracy w policji, lub straży granicznej.

22 stycznia w Białymstoku dyrektor XIV LO, prezydent miasta, oraz komendanci straży granicznej i policji, podpisali porozumienie w sprawie utworzenia klas mundurowych. Uczniowie klas mundurowych, nie tylko będą zdobywać wiedzę w wybranym przez siebie zawodzie, ale dodatkowo będą uczestniczyć w zajęciach związanych z tematyką dotyczącą służb mundurowych. Będą to zajęcia prowadzone przez oficerów poszczególnych służb, w czasie, których obowiązuje musztra i należy przestrzegać pewnych zasad dyscypliny. Dzięki klasom o takim profilu, uczniowie mają okazję przekonać się, jak od wewnątrz wygląda praca mundurowych. W ten sposób poznają przedsmak, tej jakże specyficznej służby. Komendanci poszczególnych służb liczą na to, że absolwenci tych klas zdecydują się na pracę w ich resortach.

Praca w służbach mundurowych stawia pewne wymagania i nie ulega żadnej wątpliwości, że powinna wiązać się z powołaniem i świadomym wyborem. Stawia ona funkcjonariuszy straży granicznej, policji, w szczególnej dyspozycji wobec ojczyzny. W każdym bądź razie uczniowie tych klas, przed wstąpieniem do służby w policji czy straży granicznej, będą musieli spełnić wszystkie kryteria, które obowiązują przy naborze do tych formacji. Jedynym ułatwieniem jest to, że będzie im łatwiej podjąć decyzję, gdyż posiądą pewien zasób wiedzy o tym zawodzie. Czy na taki krok zdecydują się absolwenci klas mundurowych, to już zależy od nich samych.

Źródło informacji: POSG

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+) Ciekawe info i dobrze, że młodzież garnie się do mundurowych zawodów. Polsce potrzebne są wykształcone i przygotowane do pracy kadry.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.01.2010 19:38

Trudno powiedzieć, co spowodowało, że powstające klasy o profilu mundurowym, cieszą się coraz większym zainteresowaniem pośród młodzieży. Magia munduru, czy ciekawość, stały się magnesem, który przyciąga rzesze chętnych. Być może, sytuacja na obecnym rynku zatrudnienia, otwiera przed nimi szansę zdobycia stałej pracy. Niemniej jak wynika z opinii samych uczniów, poprzez takie zajęcia coraz więcej młodych ludzi marzy o takim zawodzie.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.