Facebook Google+ Twitter

Biathlon: Historyczne zwycięstwo Szwedek w biegu rozstawnym

W piątek w niemieckim Ruhpolding rozegrany został bieg sztafetowy kobiet. Zwyciężyły po raz pierwszy w historii Szwedki. Drugie były Rosjanki, a trzecie Norweżki. Polki nie startowały.

W piątek w niemieckim Ruhpolding rozegrany został bieg sztafetowy (4x6 km) kobiet. Na starcie stanęło dwadzieścia reprezentacji. Nie było wśród nich Polek.

Bieg bardzo dobrze rozpoczęły Włoszki. Występująca na pierwszej zmianie w reprezentacji Italii Michela Ponza przybiegła do strefy zmian bowiem na pierwszym miejscu. Włoszka w pozycji leżącej pomyliła się raz, a w pozycji stojącej była bezbłędna. Jednak kolejne zawodniczki - Katja Haller, Karin Oberhofer i Roberta Fiandino - nie zdołały utrzymać tej pozycji i w efekcie biathlonistki z Italii zajęły siódmą pozycję.

Anna Carin Olofsson-Zidek (Szwecja) / Fot. Bjarte Hetland, Wikimedia CommonsRewelacyjnie dziś spisały się wszystkie cztery Szwedki. Reprezentacja ta ma wprawdzie w swoim składzie dwie najlepsze zawodniczki w Pucharze Świata - Helenę Jonsson i Annę Carin Olofsson-Zidek, ale w sztafecie do tej pory nie liczyły się w walce o zwycięstwo, bo dwie kolejne reprezentantki - Elizabeth Hogberg i Anna Maria Nilsson - są przeciętnymi biathlonistami. Dziś jednak było inaczej jak dotychczas.

Helena Jonsson (Szwecja) / Fot. Lars Falkdalen Lindahl, Wikimedia CommonsNa pierwszej zmianie Elizabeth Hogberg spudłowała wprawdzie dwa razy, ale jej strata do prowadzących Włoszek wynosiła niewiele ponad pół minuty. Dlatego też druga Olofsson-Zidek, z jednym pudłem i bardzo dobrym biegiem, wyprowadziła swoją drużynę na drugie miejsce. Dobrze spisała się również Nilsson, która chybiła dwukrotnie i do strefy zmian przybiegła również druga, ze stratą jedynie 12,4 sek. do prowadzących wówczas Rosjanek.

Ta różnica, jak można było przypuszczać, nie była żadnym problemem dla Jonsson, która wyszła na prowadzenie już po pierwszym bezbłędnym strzelaniu. W pozycji stojącej liderka PŚ pomyliła się wprawdzie raz, ale zwycięstwa już nie oddała do mety. Szwedki tym samym niespodziewanie odniosły po raz pierwszy w historii startów w Pucharze Świata triumf w biegu rozstawnym.

Miejsce drugie zajęły Rosjanki. Jana Romanowa, Anna Bułygina, Olga Miedwiedcewa i Olga Zajcewa w sumie na strzelnicy dobierały nabój ośmiokrotnie i nie pokonywały rundy karnej ani razu. Również biegowo spisały się dobrze, ale zabrakło im 16,7 sek. by dziś wygrać. Natomiast pasjonującą walkę o miejsce trzecie stoczyły zawodniczki gospodarzy z Norweżkami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.