Facebook Google+ Twitter

Biathlon: Polacy w ogonie sztafet w Oberhofie. Wygrali Norwegowie

Polska w stawce 19 sztafet zajęła 16. miejsce w biegu rozstawnym podczas zawodów Pucharu Świata w niemieckim Oberhofie. Zwyciężyli Norwegowie, przed Francuzami i Niemcami.

Po przerwie świąteczno-noworocznej na trasy biegowe powrócili biathloniści. W czwartek w niemieckim Oberhofie rozegrany został bieg rozstawny mężczyzn. W ekipie polskiej wystawieni zostali Adam Kwak, Łukasz Szczurek, Łukasz Witek i Mirosław Kobus. Był to eksperymentalny skład, bowiem nie wystąpił jej lider - Tomasz Sikora, który przygotowuje się do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich i starty w Pucharze Świata wznowi w sobotę.

Nieobecność Tomasza Sikory była bardzo widoczna. Przez całe zawody Polska była tłem dla większości ekip biathlonowych. Pierwszy nasz reprezentant, Adam Kwak, na strzelnicy chybił tylko raz. Słaby bieg jednak sprawił, że do strefy zmian przybiegł dopiero 13., tracąc do prowadzącego wówczas Norwega Halvarda Hanevolda aż 1.37,0 min.

Później było jeszcze gorzej. Łukasz Szczurek spudłował dwukrotnie i do zmiennika Łukasza Witka przybiegł na 16. pozycji, powiększając stratę do prowadzących wtedy niespodziewanie Łotyszy (+2.50,0 min.). Ten z kolei na strzelnicy pomylił się aż pięciokrotnie. Nasza reprezentacja nie spadła wprawdzie w klasyfikacji, ale strata powiększyła się aż do prawie 6,5 minuty (+6.27,6).

Biegnący na ostatniej zmianie Mirosław Kobus spudłował natomiast czterokrotnie i zaliczył jedną karną rundę. Polska utrzymała jednak "wypracowaną" wcześniej 16. pozycję, a do zwycięzców straciła nieco ponad 10 minut (+10.03,2). Od Polaków słabsi byli tylko Brytyjczycy i Litwini, a Finowie nie ukończyli zawodów.

Wyniki sztafety 4x7,5 km podczas zawodów PŚ 2009/2010 w Oberhofie (Niemcy) / Fot. Mariusz MichalskiW czwartkowych zawodach swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odnieśli Norwegowie. Halvard Hanevold, Tarjei Boe, Emil Hegle Svendsen i Ole Einar Bjoerndalen na strzelnicy chybili w sumie siedmiokrotnie (nie zaliczając karnych rund) i na mecie uzyskali czas 1:17.03,2 h. Drugie miejsce zajęli Francuzi - Vincent Jay, Vincent Defrasne, Simon Fourcade i Martin Fourcade (0+2 0+5 ; 1:17.30,8), a trzecie Niemcy - Christoph Stephan, Michael Greis, Arnd Peiffer i Simon Schempp (0+4 0+5 ; 1:17.45,5).

Po dzisiejszych zawodach w klasyfikacji sztafet prowadzą Francuzi (157 pkt), przed Norwegami (154 pkt) i Austriakami (151 pkt). Polacy z 72 punktami zajmują miejsce piętnaste.

Kolejne zawody w rywalizacji mężczyzn podczas 4-ego etapu Pucharu Świata w biathlonie rozegrane zostaną w sobotę dziewiątego stycznia. Będzie to sprint.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.