Facebook Google+ Twitter

Biathlon: polska sztafeta trzynasta w Oestersund

Polska sztafeta w składzie Łukasz Witek, Łukasz Szczurek, Tomasz Sikora i Mirosław Kobus zajęła 13. miejsce w biegu rozstawnym podczas zawodów Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Triumfowali Francuzi.

 / Fot. PAPW niedzielę w szwedzkim Oestersund odbył się bieg rozstawny mężczyzn. Każdy z czterech zawodników sztafety miał do pokonania trzy pętle po 2,5 km. Zawodnicy musieli także oddać dwie serie strzałów na strzelnicy, po jednej w każdej pozycji. Na każde pięć celów na strzelnicy zawodnik mógł wykorzystać aż 8 nabojów, z tym, że 3 ostatnie mógł doładować pojedynczo na strzelnicy. Dopiero jeżeli mimo użycia wszystkich nabojów pozostały nietrafione krążki, zawodnik musiał wykonać karną rundę o długości 150 m za każdy błąd.

Na linii startu stanęło aż 26 ekip. Polacy w składzie Łukasz Witek, Łukasz Szczurek, Tomasz Sikora i Mirosław Kobus otrzymali 20. numer startowy. Z numerem pierwszym pobiegli reprezentanci Austrii, bowiem w ubiegłym sezonie wygrali klasyfikację sztafetową w Pucharze Świata.

Nasi reprezentanci spisali się dziś dobrze. Na uznanie zasługuje przede wszystkim fakt, że Polacy należeli do najlepiej strzelających zawodników. Po pierwszej zmianie prowadziła Norwegia, którą reprezentował znakomity Emil Hegle Svendsen. Na drugim miejscu znajdowali się Francuzi (+0,4 sek. straty), za sprawą Vincenta Jay'a, a na trzecim Niemcy (+10,2; Christoph Stephan). Łukasz Witek natomiast przyprowadził nasza sztafetę do strefy zmian na 15. pozycji (+55,0), a tuż za Polakami znajdowali się niespodziewanie ... Austriacy. W ekipie tej bardzo słabo na strzelnicy spisał się Daniel Mesotitsch (+57,0).

Na półmetku na prowadzeniu nastąpiły zmiany. Najlepsi byli wówczas Rosjanie, u których biegł Jewgienij Ustiugow. Na drugiej pozycji biegli Szwedzi (+26,6; Björn Ferry), a na trzeciej Norwegowie (+28,8; Alexander Os). Łukasz Szczurek natomiast przybiegł na stadion na 17. miejscu (+1.51,7).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No ładnie :) Ten sezon zapowiada się niesamowicie. W zasadzie sześć sztafet może liczyć się w walce o medale. Mimo 3. miejsca zawiedli mnie Austriacy, ale i tak dużym wyczynem było odrobienie tak dużej straty. 13. miejsce naszej ekipy trzeba uznać za dobry występ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.