Facebook Google+ Twitter

Biathlon: sezon "olimpijski" czas zacząć!

Kibice Tomasza Sikory i biathlonu mogą wreszcie się odetchnąć, bo sezon 2009/10 już dzisiaj zostanie zainaugurowany w szwedzkim Ostersund. Na początku kibiców czekają emocje związane z biegiem indywidualnym kobiet na 15 km.

Sikora i długo, długo, długoooo nic

Poprzedni sezon dla polskich kibiców był niezwykły. Tomasz Sikora długo walczył o zwycięstwo w Pucharze Świata i po raz pierwszy w karierze założył żółty trykot lidera. W końcowym rozrachunku zajął jednak 2. lokatę i musiał uznać wyższość Ole Einara Bjoerndalena.
Kibice liczą, że będą mieli często możliwość oglądania takich obrazków. Na zdjęciu Bjoerndalen, Sikora i Svendsen. / Fot. Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Tomasz_Sikora.jpg&filetimestamp=20081031154012
Mimo wszystko zeszły sezon i tak był bardzo udany dla naszego reprezentanta. Na podium stawał aż 6 razy. W tym dwa razy w Ostersund, gdzie już jutro będzie miał szansę powtórzyć ten wynik. Sikora zmienił przed tym sezonem barwy. Z Dynamitu Chorzów przeniósł się do AZS AWF Katowice. Oby ta zmiana nie przeszkodziła w osiąganiu sukcesów.

Imprezą sezonu dla lidera polskiej kadry są Igrzyska Olimpijskie. Zawodnik, który za kilka tygodni skończy 36 lat już ma jeden krążek wywalczony na najważniejszej imprezie. W Turynie zdobył srebro w biegu masowym. Teraz na pewno marzy mu się złoty medal, który byłby pięknym ukoronowaniem kariery.

Jeśli chodzi o pozostałych panów, to... ciężko cokolwiek powiedzieć. Sukcesem na pewno będą miejsca zajmowane w pierwszej 40-tce, która zdobywa punkty.

Gwizdoń, Pałka, Nowakowska i...

Więcej można oczekiwać od pań, które z roku na rok robią większe postępy. Wciąż liderką pozostaje Magdalena Gwizdoń, która jednak jest dość chimeryczna. Jednego dnia potrafi świetnie strzelać i biegać, aby następnego zaprezentować zupełnie inną dyspozycję. 30-latka w dotychczasowych startach 5 razy stawała na podium, ale ostatnio w roku 2006.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.