Facebook Google+ Twitter

Biathlon: sprint dla Tory Berger! Cztery Polki zdobywają punkty!

Drugie zawody sezonu 2009/10 padły łupem Tory Berger. Norweżka minimalnie wyprzedziła Olgę Miedwiewcewą i Kaisę Makarainen. Najlepiej z naszych reprezentantek spisała się Agnieszka Cyl, która zajęła 14. miejsce.

Tora Berger / Fot. PAPKibice zebrani na stadionie w Ostersund liczyli na powtórzenie wyniku z biegu indywidualnego. Wtedy najlepsze okazały się dwie Szwedki - Helena Jonsson i Ann Carin Olofsson. Zawodniczki gospodarzy dzisiaj nie były już w tak dobrej dyspozycji, a raczej na wysokości zadania stanęły ich rywalki.

Zwyciężczyni Pucharu Świata w sezonie 2008/09 i liderka obecnych zmagań - Jonsson - mimo bezbłędnego strzelania nie stanęła nawet na podium. Jeszcze na 1,2 km przed metą wydawało się, że ma ona ogromne szansę na zwycięstwo. Nie wytrzymała jednak tempa biegu i zawody ukończyła na 4. miejscu.

Najlepsza okazała się Tora Berger, która wyprzedziła Olgę Miedwiewcewą i Kaisę Makarainen. Wszystkie trzy zawodniczki strzelały bezbłędnie i o zwycięstwo walczyły do ostatnich metrów.

Najlepiej z Polek spisała się Agnieszka Cyl. Startująca z piątym numerem zawodniczka świetnie spisywała się na strzelnicy i dobrze biegła, co w efekcie dało jej 14. miejsce. Tuż za nią finiszowała Krystyna Pałka, która również nie popełniła żadnego błędu na strzelnicy, ale biegła nieco wolniej i zajęła 17. miejsce.

Ponadto punkty zdobyły Magdalena Gwizdoń i Paulina Bobak. Najbardziej doświadczona nasza zawodniczka z dwoma pudłami była 30., a Bobak mimo bezbłędnego strzelania - 39.

Najgorzej powiodło się Weronice Nowakowskiej. 23-latka po pierwszym, bezbłędnym strzelaniu była wysoko w klasyfikacji, ale w strzelaniu w pozycji stojąc popełniła, aż cztery błędy i spadła na odległe miejsce.

Wyniki:
1. Tora Berger 21:21.5 (0+0)
2. Olga Miedwiewcewa +6,8 (0+0)
3. Kaisa Makarainen +10,0 (0+0)
4. Helena Jonsson +10,1 (0+0)
5. Chaoqing Kong +17,2 (0+0)
--------
14. Agnieszka Cyl +1:59,9 (0+0)
17. Krystyna Pałka +1:04,1 (0+0)
30. Magdalena Gwizdoń +1:27,2 (1+1)
39. Paulina Bobak +1:40,8 (0+0)
65. Weronika Nowakowska +2:33,0 (0+4)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ja nic nie wiem o upadku. Paula chyba opadła z sił. Oby było lepiej podczas najbliższych zawodów. Może w sztafecie Polki trafią z formą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bobak najwidoczniej nie wytrzymała i powolutku dążyła do mety... ale i tak jest dobrze - zwłaszcza, gdy myśli się o sztafecie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(5+) Paulina Bobak po 2. strzelaniu była 16. Czy Ona na ostatniej pętli opadła z sił czy miała upadek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.