Facebook Google+ Twitter

Biathlon: Weekend w Ruhpolding bez Polaków

W weekend polscy biathloniści nie startowali, ale nie brakowało emocji. Triumfowali Norweg Emil Hegle Svendsen i Szwedka Helena Jonsson w biegach masowych oraz Rosjanie w biegu sztafetowym.

W weekend w niemieckim Ruhpolding odbyły się kolejne zawody w Pucharze Świata. W sobotę rozegrano biegi masowe, a w niedzielę jedynie bieg rozstawny mężczyzn. W żadnej z konkurencji nie brali udziału Polacy.

W biegu ze startu wspólnego na 15 km w rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Emil Hegle Svendsen. Norweg swój sukces zawdzięcza znakomitemu strzelaniu - miał stuprocentową skuteczność. Miejsce drugie zajął lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Jewgienij Ustiugow. Rosjanin nie wygrał w sobotę, bowiem podczas czwartego strzelania raz spudłował. Również jedną karną rundę długości 150 m musiał pobiec trzeci na mecie Simon Eder. Austriak chybił podczas trzeciej wizyty na strzelnicy.

Natomiast najlepszy biathlonista wszechczasów, Ole Einar Bjoenrdalen, tym razem był dopiero szósty. Wiking ten wynik zawdzięcza dwóm pudłom zaliczonym podczas trzeciego i czwartego strzelania. W zawodach nie wystartował nasz najlepszy biathlonista Tomasz Sikora, bowiem przygotowuje się indywidualnie do Igrzysk Olimpijskich w Vancouver, trenując we włoskiej Anterselvie, gdzie w najbliższą środę rozpocznie się kolejny etap Pucharu Świata. W zawodach nie wzięli też udziału pozostali Polacy, ponieważ sklasyfikowani są poza najlepszą trzydziestką w Pucharze Świata, która jest uprawniona do startu w biegu masowym.

Z kolei w biegu masowym na 12,5 km w rywalizacji kobiet triumfowała liderka Pucharu Świata, Helena Jonsson. Szwedka była bezbłędna na strzelnicy, strącając wszystkie dwadzieścia krążków. Miejsce drugie zajęła zawodniczka gospodarzy, Simone Hauswald. Niemka dobrze pobiegła, ale na strzelnicy spudłowała dwukrotnie - podczas drugiej i trzeciej wizyty. Jeszcze szybciej pobiegła od niej jej rodaczka, Magdalena Neuner, ale fatalnie spisała się na strzelnicy - nie strąciła aż pięciu krążków (1+1+1+2). W zawodach nie wystartowały Polki, gdyż żadna z nich nie plasuje się w gronie trzydziestu najlepszych zawodniczek w Pucharze Świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.