Biathlon: Zwycięstwo Jonsson, Pałka z punktami

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-02 22:54

Helena Jonsson wygrała inauguracyjne zawody Pucharu Świata w biathlonie w szwedzkim Oestersund. Pierwsze punkty zdobyła Krystyna Pałka.

Reprezentantka gospodarzy w biegu na 15 kilometrów okazała się lepsza o 26 sekund od swojej rodaczki Anny Olofsson-Żidek. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Swietłana Sliepcowa (1:26 straty).
Najlepiej z polskich zawodniczek zaprezentowała się Krystyna Pałka, która zajęła 28. miejsce (2:54 straty do zwyciężczyni). Oznacza to, że jako jedyna z naszych reprezentantek zdobyła punkty w pierwszych zawodach PŚ.

Na 52. miejscu zawody zakończyła Agnieszka Cyl, na 53. Weronika Nowakowska, na 80. Magdalena Gwizdoń, a na 82. pozycji - Paulina Bobak.

Jutro rywalizację w Pucharze Świata, także w Oestersund, rozpoczną mężczyźni. W biegu na 20 kilometrów wystąpi między innymi były mistrz świata na tym dystansie, Tomasz Sikora.