23365 miejsce

Biathlonowe MŚJ. Srebro Kingi Mitoraj w biegu indywidualnym!

Wielki sukces odniosła w stolicy Białorusi Kinga Mitoraj, która została biathlonową wicemistrzynią świata w biegu indywidualnym. Polce do złotego medalu na dystansie 12,5 km zabrakło zaledwie 0,2 s! Ten wywalczyła Julia Żurawok z Ukrainy.

/ Fot. Archiwum zawodniczki/AIPW Olimpijskim Kompleksie Sportowym Raubicze, oddalonym o 20 km od centrum białoruskiego Mińska, trwają mistrzostwa świata juniorów w biathlonie. W czwartek rano rozegrano bieg indywidualny dziewczyn. Najlepsza na dystansie 12,5 km była Ukrainka Julia Żurawok, która drugą na mecie Polkę Kingę Mitoraj wyprzedziła zaledwie o 0,2 s! Zarówno mistrzyni, jak i wicemistrzyni były bezbłędne na strzelnicy. Medal brązowy przypadł natomiast Galinie Wiszniewskiej z Kazachstanu (30,1 s straty).

Oprócz 19-latki ze wsi Ciche niedaleko Czarnego Dunajca w zawodach wzięły udział dwie inne Polki. Miejsce trzydzieste ósme zajęła Beata Lassak (4 pudła; 6.40,8 min straty), a pięćdziesiąte pierwsze Monika Bandyk (6; 10.01,5). Warto dodać, że w środowym biegu indywidualnym juniorów młodszych, również na 12,5 km, na czwartej pozycji został sklasyfikowany Bartłomiej Filip. Podopiecznemu Tomasza Sikory, wicemistrza olimpijskiego z Turynu, do podium zabrakło tylko 2,8 s, a do zwycięstwa 18,4 s.