Biatlon: Sikora słabo w Anterselwie, pierwsze punkty Szczurka

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-21 18:30

Ukrainiec Sergiej Sednew wygrał we włoskiej Anterselwie biathlonowy bieg Pucharu Świata na 20 kilometrów. Drugie miejsce zajął Austriak Daniel Mesotitsch, a trzecie Francuz Alexis Boeuf. Najlepszy z Polaków Tomasz Sikora zajął 14. miejsce.

W biegu na 20 kilometrów nie wystartowało wielu czołowych biathlonistów, w tym lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Rosjanin Jewgienij Ustiugow. Nie startował także zajmujący drugie miejsce w pucharowej klasyfikacji Norweg Emil Hegle Svendsen. Natomiast Amerykanin Tim Burke, który jest trzeci, zajął dopiero 29. miejsce.

Tomasz Sikora miał na strzelnicach trzy błędy, przez co do jego czasu dopisane zostały trzy karne minuty. Na 28. miejscu uplasował się Łukasz Szczurek, który w strzelaniu pomylił się tylko raz. Adam Kwak zajął 92. miejsce, a Mirosław Kobus był 94.

Jutro w Anterselvie odbędzie się sprint kobiet na 7,5 km, a pojutrze mężczyźni pobiegną na 10 kilometrów.