Facebook Google+ Twitter

Biblia dziennikarstwa w nagrodę za tekst

W nagrodę za tekst, który w dwa dni przeczytało ponad 7 tysięcy osób, a 280 dodało do ulubionych na Facebooku, Agnieszka Pawłowska dostaje od nas najnowszą pozycję Wydawnictwa Znak - "Biblię dziennikarstwa".

 / Fot. ZnakAgnieszka od dawna pisze w Wiadomościach24.pl, jest autorką 25 tekstów i galerii zdjęć. Niedawno, jako wolontariuszka wybrała się na tereny dotknięte powodzią. To, co zobaczyła, czego sama dotknęła, opisała w reportażu Polska po powodzi. Pływając w nadziei. Agnieszkę poznaliśmy podczas dziennikarskich warsztatów LSD, organizowanych przez Wiadomości24.pl. Potem odbywała staż w redakcji "Polski". Agnieszko, gratuluję tak wielu czytelników, pozytywnych ocen, ale i refleksu i wyczucia. Tego, co każdemu dziennikarzowi jest niezbędne. W książce (niestety) nie ma wzmianki o dziennikarstwie obywatelskim, ale akurat tę dziedzinę znasz przecież doskonale.

A tak, o 800-stronicowej dziennikarskiej biblii, pisze redaktor książki, Andrzej Skworz: "Zajmujemy się w niej wszystkimi mediami i dziedzinami dziennikarstwa: książka stanowi kompendium, którego do tej pory w księgarniach brakowało. Podzieliliśmy ją na trzy części. Pierwsza zajmuje się pozyskiwaniem informacji w terenie, druga jest poświęcona pracy dziennikarza przy stoliku czy biurku (m.in. wywiadom, recenzjom, felietonom) oraz trzecia opracowywaniem materiałów w redakcji.

Poza tym w książkę są wplecione króciutkie felietony o historii dziennikarstwa, autorstwa Rafała Habielskiego. O dziennikarstwie śledczym opowiada Bertold Kittel, o dziennikarstwie ekonomicznym Roman Młodkowski, o dziennikarstwie sportowym Stefan Szczepłek i Tomasz Smokowski, o korespondencji wojennej

Wojciech Jagielski, o reportażu Wojciech Tochman i Mariusz Szczygieł, o felietonie Jerzy Pilch, o publicystyce Kamil Durczok, o rysunku satyrycznym Marek Raczkowski. Książka mieści 65 tekstów ściśle dotyczących warsztatu dziennikarskiego. Arkana zawodu odkrywają najznakomitsi polscy dziennikarze, z których wielu dotąd nie komentowało własnej pracy."

Znak to wydawnictwo zaprzyjaźnione z serwisem Wiadomości 24.pl. Z Krakowa otrzymujemy regularnie bardzo ciekawe pozycje w ramach naszej Książki za recenzję, a wszyscy Autorzy, również spoza grona naszych wspaniałych recenzentów, już dwa razy mogli skorzystać ze specjalnej akcji rabatowej Znaku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Biblia spamu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ratuuuunkuuuuu! Zróbcie coś z tymi spambotami :-/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zasłużone gratulacje, Agnieszko :)
Za wykazanie przewrotności reklamy akcji antyrakowej, w której użyte środki metafory, wątpliwie wzbudzają skojarzenia ze znaczeniem profilaktyki onkologicznej oraz za refleks i wyczucie "wstrzelenia się" z promocją artykułu, równie przewrotną zaprzeczeniem sensu opisanej reklamy, ale doskonale skojarzoną z portalem społecznościowym Facebook, skupiającym najwięcej społeczności internetowej, gdzie prowokację do refleksji wzbudzić można wśród wielu, zwiększając tym samym statystyki oglądalności zasadną ironią reklamy kojarzącej się z akcją, która raczej chorobom onkologicznym nie zapobiega ;)
Otrzymana nagroda jest bardzo cenną pozycją książkową (sama chętnie zapoznałabym się z tą lekturą).
W komentowanym tekście, stwierdzenie "niestety" w uwadze Red. Naczelnego w24: "W książce (niestety) nie ma wzmianki o dziennikarstwie obywatelskim, ale akurat tę dziedzinę znasz przecież doskonale." - myślę, że jest mało zasadne. W swoim bardzo subiektywnym odczuciu, odnoszę wrażenie, że "Biblia dziennikarstwa" powinna stanowić podstawy również dla dziennikarzy obywatelskich. Stwierdzenie "niestety" odniosłabym raczej do braku podstaw sztuki dziennikarskiej wśród niektórych dziennikarzy obywatelskich, dla których lektura "Biblii dziennikarstwa" powinna stać się ich uzupełnieniem, scalając pasję dziennikarską amatora z podstawami techniki dziennikarskiej, nie wspominając o korzystnym skutku, jaki mógłby uwidocznić się w materiałach przesyłanych do moderacji.
Gratuluję poczucia humoru Tomasz Kowalski 13.10.2010 17:17 i również spod powieki z lekka przymrużonego oka, mrugam do Redakcji w24 z zapytaniem: jak przebiega śledztwo spamerów, obficie wypełniających nie tylko ten wątek komentarzy i czy jakiś śledczy mógłby informatykom zasygnalizować potrzebę wyroku skutecznego kasowania tego niepotrzebnego śmietnika? ;)
Pozostając w nastroju poczucia humoru, utwierdzona, że to nie chochlik spowodował brak linku do nagrodzonego artykułu i zachęcona do uprawiania dziennikarstwa śledczego - odkrywam wspomniany link:
link
dziękując za doskonałą oglądalność, która w ilości, przekraczającej 8.000 odsłon ułatwiła odnalezienie śledzonego artykułu i ochroniła przed próżnością satysfakcji, uznając, że nie był to szczyt osiągnięć w "praktykowaniu" dziennikarstwa śledczego :)))

Agnieszko, dużo radosnych sukcesów w śledzeniu absurdalności i wspomaganiu pozytywnie skutecznej prowokacji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.10.2010 19:37

Gratulacje! Świetne statystyki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie chochlik. To zachęta do uprawiania dziennikarstwa śledczego : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

ps. jakiś chochlik gdzieś wymazał link do art., który wzbudził takie zainteresowanie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aga - gratulacje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdeczne gratulacje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.