Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1737 miejsce

"Biblia" książką z nadzieją

Współautorzy: Magdalena Wróbel

W propozycjach do akcji "Książka z nadzieją" nie mogło zabraknąć tak ważnego dla nas, znajdującego się w prawie każdym domu, Pisma Świętego, czyli Biblii.

Logo akcji "Książka z nadzieją" / Fot. Marek BonarskiSondaż GfK Euriskomówi nam, że
choć fragmenty Biblii czytało 20 proc. Hiszpanów, 27 proc. Włochów, 36 proc. Anglików, 35 proc. Rosjan, 38 proc. Polaków, 75 proc. mieszkańców USA.

W akcji "Książka z nadzieją" szukamy pozycji, które tę nadzieję dają. Czytelnicy kilkakrotnie zwracali uwagę właśnie na Biblię.

- Dla mnie osobiście księgą niosącą ogromną i niezawodną nadzieję jest Biblia. Została spisana właściwie głównie po to, by wyjaśnić człowiekowi przyczyny obecnego stanu rzeczy, zarazem dając mu nadzieję na przywrócenie warunków życia, jakie pierwotnie były zamierzeniem Stwórcy ludzkości. - pisze doulos achreios.

Czytelnik podkreśla, że dokładne zapoznanie się z Pismem sprawia, że zawarta w nim nadzieja staje się nie tylko bardzo konkretna i logiczna, a przez to realna - lecz także pobudza do konkretnych działań we własnym życiu, by ziściła się w odniesieniu do własnej osoby...
Jako przykład opowieści biblijnej związanej z nadzieją i cierpieniem podaje Hioba.

W liście osoba, kryjąca się pod pseudonimem Zim, pisze o Biblii jako pięknej książce, która jest bestsellerem nieprzerwanie od dwudziestu wieków, została przetłumaczona na ponad 2000 języków i dialektów i podkreśla, że czyta ją codziennie. Zim pisze nam, że bardzo często spotyka się z głosami, że Biblia to stara księga. Autorka listu podaje argumenty, iż jest to nieprawda, gdyż właśnie ta księga porusza tak fundamentalne problemy związane z naturą Boga i człowieka. Te aspekty są niezmienne i nie ma to znaczenia, czy są to czasy Mojżesza, czy też współczesne.

W liście czytamy też argumenty o tym, że Pismo Święte nie jest pełne błędów, jak to bardzo często mówią Ci, którzy podważają jego autentyczność.

- Obliczenia naukowców (matematyków) wykazały, że Arka Noego była idealnie skonstruowana do płynięcia i przewozu ludzi i zwierząt. Ci, którzy jako kontrargument podają arkę z mitów babilońskich, muszą wiedzieć, że arka babilońska nie mogłaby w ogóle utrzymać się na wodzie. W 1947 roku odnaleziono Księgę Izajasza z I wieku - okazało się, że od dzisiejszych egzemplarzy tej księgi różni się ona tylko trzema drobnymi literówkami, zupełnie nieistotnymi dla treści. Odkrycia archeologiczne na Bliskim Wschodzie potwierdzają autentyczność opisów biblijnych. Jest to więc księga, której można zaufać - widać, że czytelniczka bardzo dobrze zna Pismo Święte i jego historię.

Bardzo pięknie kończy list: - Biblia jest Słowem, które mnie pociesza, buduje i pozwala lepiej poznać Tego, który mnie zbawił i kocha najmocniej, jak tylko można sobie wyobrazić. To list miłosny od Pana Boga do mnie, do Ciebie, do nas wszystkich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

@maksym
Biblia jest rzeczywistym i rzetelnym faktem historycznym, archeologicznym, zbieżna z odkryciami nauki, instrukcja życia w systemie duchowo-informacyjnym. Natomiast dogmat jest na słowo honoru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Maksymie przecież nie narzucamy niczego. Jeżeli Pan chce może podać inny tytuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
maksym
  • maksym
  • 15.02.2011 22:26

Książki religijne nie powinny być zgłaszane ze względu na promocję jakiegos dogmatu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
  • re
  • 15.02.2011 09:49

"...książce, która jest bestsellerem nieprzerwanie od dwudziestu wieków, została przetłumaczona na ponad 2000 języków..."-tak samo będzie z baśniami Andersena.Z tą tylko różnicą,że nikt nie będzie wmawiał ludziom,iż to "dzieła natchnione".Nawiasem mówiąc,nie sama Biblia jest ważna a jej interpretacja."Każdy wuj na swój strój";i o to chodzi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pisałam kiedyś na konkurs tekst o książce, którą zabrałabym na bezludną wyspę i wybrałam Biblię" - ja bym raczej wziął jakiś poradnik budowania tratwy:), ostatecznie książkę o Robinsonie Cruzoe

Komentarz został ukrytyrozwiń

@doulos achreios

I w ten gładki sposób wymigałeś się od odpowiedzi na cholernie dla Ciebie niewygodne pytanie, user. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Re: @Jerzy Adamiak

Przez sporą część życia uczę się szanować drugich i ich prawo do własnego zdania, choćby biło rekordy absurdu.
Uważam, że sarkazm to ani metoda dowodzenia, ani przekonywania czy pozyskiwania kogokolwiek.
Wszelako nie zabraniam drugim takowej zabawy, lecz - bez mojego udziału.
Tym bardziej nie uznaję ironizowania przy rozmowie o rzeczach, które traktuję jako święte.
Dlatego zmilczę, pozostawiając poziom Pańskiej wypowiedzi innym komentatorom.
EOT

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Bartosz Koczkodaj

Coś kręcisz - powiedzieć komuś, że bociany niekoniecznie mają wpływ na statystyki demograficzne, jest okrucieństwem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Każdy z powyższych argumentów wystarczająco wskazuje, że Biblia jest tym, za co się sama podaje - Słowem Bożym."

Aha, czyli naprawdę uważasz, że Biblia jest wystarczającym i niezbitym dowodem na istnienie Boga?

Tak całkiem serio, to chyba masz rację, bo przecież powieść "Pinokio" też jest niezbitym dowodem na istnienie Pinokia, no tak. <myśli>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, czy istnieje Bóg. Ale mega okrucieństwem jest mówienie, że Go nie ma tym, którzy w Niego wierzą. To odbieranie nadziei.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.