Facebook Google+ Twitter

Biblia wciąż fascynuje

Biblia to ciekawa, atrakcyjna lektura, zawiera praktyczną, aktualną mądrość. Pisana kiedyś w zwojach i odczytana wiernym przez wyjątkowo światłych ludzi, kapłanów, dziś dostępna jest prawie dla każdego człowieka

Czy w obecnym, stechnicyzowanym społeczeństwie Biblia może stanowić wartość samą w sobie? Może, ma w sobie to co wieczne. Biblia się nie starzeje, zmienia się tylko scena świata, ale myśli zawarte w Biblii są nieprzemijające.

Biblia odsłania wspaniałą osobowość Boga, a także pokazuje nam drogę do życia wiecznego. Jezus podkreślił: „niebo i ziemia przeminą ale słowa moje nigdy nie przeminą” oraz powiedział: ”nie samym chlebem żyje człowiek ale wszelkim słowem, które pochodzi z ust Boga”. Czy możemy żyć bez jedzenia? Prędzej czy później umrzemy. Tak samo nie można się obyć bez lektury Biblii, bo w przypadku zrezygnowania z czytania jej grozi nam duchowa śmierć.

Jednemu ze swych uczniów Jezus powiedział: „Niech umarli grzebią umarłych swoich a ty idź i naśladuj mnie. Mówiąc „umarli” Jezus miał na myśli ludzi żywych fizycznie, ale martwych duchowo w oczach Boga. Czy mamy więc czytać Biblię ze strachu? A czy jemy posiłki ze strachu przed śmiercią? Nie, jedzeniem się rozkoszujemy, sprawia nam to radość, tak samo z Biblią, warto ją czytać bo sprawia to radość, uwrażliwia na szlachetne wartości moralne, pokazuje jak kiedyś w starożytności żyli pobożni mężowie wiary: Noe, Abraham, Izaak, Jakub, Mojżesz, wskazuje nam jak żyć w dzisiejszym, trudnym świecie.

Pierwsi chrześcijanie z namaszczeniem słuchali Słowa Bożego, pomagało im to w stawianiu czoła pogańskim, brutalnym zwyczajom ówczesnego świata, tak samo ostatni, współcześni chrześcijanie jeśli chcą żyć moralnie potrzebują zachęt zawartych w Biblii, inaczej grozi im duchowa śmierć.

Jak dziś Biblia może pomóc nam w życiu? Przede wszystkim Biblia odsłania nam rzeczywistość, w której Bóg zajmuje naczelne miejsce, takiej obecności Boga jaką znajdujemy w Biblii, nie znajdziemy w żadnym innym przekazie, czy to gazetowym, czy telewizyjnym, czy też we współczesnej powieści beletrystycznej. To ważne aby żyć z świadomością, że jest ktoś kto zna wszystkie nasze ukryte myśli i każdy nasz ukryty czyn, nasze prawdziwe pobudki działania, taka świadomość zachęca do posiadania czystego sumienia przed Bogiem. (Hebrajczyków 4:12).

Ludziom młodym Biblia daje praktyczne wskazówki odnośnie tego jak ułożyć sobie życie, ostrzega przed rozpustą, pijaństwem, narkomanią, zachęca do szacunku wobec rodziców, do szacunku wobec ludzi starszych, daje rady jak znaleźć dobrego kandydata na męża czy żonę, jak pielęgnować szczęście w małżeństwie. W sytuacji gdy co trzecie małżeństwo w Polsce się rozpada, a w niektórych krajach nawet co drugie, takie biblijne rady są potrzebne jak lekarstwo. Korzyści z czytania Biblii i stosowania się do zawartych tam rad są zarówno doczesne jak i wieczne.

Tylko trzeba wygospodarować dosłownie kilkanaście minut dziennie na zajrzenie do ewangelii, pism hebrajskich czy listów apostolskich, to będzie czas dla Boga.

W epoce świata nastawionego na karierę, gdzie liczy się ile ktoś ma na koncie, gdzie tempo życia zabiera każdą wolną sekundę, a wszechobecna rozrywka pochłania bez reszty, znalezienie wolnej chwili w ciągu dnia na lekturę Biblii jest prawdziwym wyzwaniem, ale wystarczy przestawić hierarchię ważności i zaliczyć Pismo święte do rzeczy ważnych, świętych a czas się znajdzie bez problemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Myśliciel francuski Voltaire (ur. 21.11.1694, zm. 30.05.1778) przepowiadał, że za 100 lat nikt nie będzie czytał Biblii. Tymczasem sto lat po jego śmierci, w domu, w którym kiedyś mieszkał otwarto wydawnictwo biblijne (Towarzystwo Biblijne).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomyśl logicznie Logiko

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • R L
  • 20.11.2008 22:52

To kazanie czy reklama? Hmm..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.