Facebook Google+ Twitter

"Biblioteka na Plaży". Książki, z których sypie się piasek

„Biblioteka na plaży” to kilkadziesiąt półek z książkami, które znajdują się na gdańskich plażach. Aby je wypożyczyć - wystarczy tylko przyjść.

 / Fot. Materiały prasowe - Nie trzeba mieć karty bibliotecznej, ani zostawiać dokumentu. Należy jednak po przeczytaniu odłożyć książkę na miejsce. Nie ma wymogu, by książki trafiły z powrotem na półkę tego samego dnia, można spokojnie dokończyć czytanie - wytłumaczyła mi Paulina Giemza z Działu Marektingu i Public Relations z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Półki z książkami znajdują się na ośmiu plażach strzeżonych w Jelitkowie, Brzeźnie, Stogach, Sobieszewie i dzielnicy Orle. Obecnie można wypożyczyć około 1000 pozycji, które pochodzą ze zbiorów zapasowych WiMBP. Przede wszystkim są to powieści, ale nie brakuje biografii, poezji czy książek dla dzieci i młodzieży. - Staraliśmy się dobrać je tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie - zapewniła mnie pani Giemza.

- „Biblioteki na Plażach” to kolejny, po bibliotekach w tramwajach, pomysł na promowanie i zwiększanie czytelnictwa w Gdańsku - Książki w tramwajach, które miały umilić jazdę komunikacją miejską, bardzo szybko znikły. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest pomysłodawcą akcji oraz nadzoruje plażowe biblioteczki, zapewnia, że nie zauważył, aby książki nie wracały na swoje miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny pomysł! Pobyt na plaży nie może się obejść bez ciekawej lektury :) W moim mieście przyjęła się podobna inicjatywa: book crossing. W najczęściej odwiedzanych zakątkach miasta znajdują się tzw. książkowe ławeczki. Można tam znaleźć książki, których nie potrzebują już biblioteki lub sami mieszkańcy i przy okazji umilić sobie codzienny spacer!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.