Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26430 miejsce

Biblioteka nie musi być nudnym miejscem

Wszystkim kojarzy się z zapachem książek, z panującą tam ciszą, powagą... ale jak się okazuje, nie tylko. Biblioteka Społeczna w Gdańsku rozszerza to pojęcie, robiąc o wiele więcej.


Dzieci powoli odchodziły od komputerów i zaczynały zajmować przygotowane już miejsca siedzące. Na samym początku godzinnego spotkania prowadząca je Paulina powiedziała dzieciom, że dziś nauczą się dni tygodnia, następnie owoców, warzyw a na koniec kolorów.

W ramach powtórki dzieci przypomniały sobie alfabet języka migowego. Pan Jan Urbanik - entuzjasta wszelkich działań, które pozwalają wyciągnąć dzieci z domów i pożytecznie spędzić im czas. / Fot. Monika Radkiewicz Dzieci chętni powtarzały dni tygodnia za dziewczynami. W ramach powtórki po każdym bloku nowych wyrazów, każde dziecko mogło pokazać swój ulubiony dzień tygodnia, owoc, warzywo oraz kolor.

Na koniec spotkania każde dziecko losowało obrazek z koperty, a następnie jego zadaniem było zamiganie owocu czy wylosowanego warzywa, a dodatkowo pokazanie jego koloru. W ramach ciągłej pracy z alfabetem, dzieci z koperty wyciągały później także karteczki ze słowami. Ich zadanie polegało na jego przeliterowaniu, a pozostałe dzieci miały je odczytać. Wyłoniono najlepiej migające osoby w czasie tego spotkania.

Dzieci które uczestniczyły w warsztatach. / Fot. Monika RadkiewiczWarto wspierać takie inicjatywy

Usłyszymy pewnie jeszcze o niejednym, godnym naśladowania działaniu tej biblioteki. Potrzeba nam więcej takich miejsc. Biblioteka Stowarzyszenia Przyjazne Pomorze jest biblioteką, która potrzebuje wsparcia ludzi dobrej woli - dzięki nim Biblioteka istnieje i ma zapewnione działanie do października, co będzie dalej? Zależy od nas i naszego wsparcia dla niej.

Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Stowarzyszenia, można tam znaleźć informację jak pomóc przetrwać miejscu w którym dzieci znajdują ostoję, rozwijają swoje zainteresowania.

Strona biblioteki http://bibliotekapp.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Paulina Mężyk
  • Paulina Mężyk
  • 27.08.2010 12:48

Witam,
dziękujemy za ciepłe słowa i dodanie otuchy ! ;)
Oczywiście zapraszamy na kolejne spotkanie migaczy,
wtorek godzina 12.00
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.