Facebook Google+ Twitter

Biblioteka nie musi być nudnym miejscem

Wszystkim kojarzy się z zapachem książek, z panującą tam ciszą, powagą... ale jak się okazuje, nie tylko. Biblioteka Społeczna w Gdańsku rozszerza to pojęcie, robiąc o wiele więcej.

Dzieci losują karteczki a następnie migają wylosowane słowo. / Fot. Monika Radkiewicz Stowarzyszenie "Przyjazne Pomorze" jest twórcą Biblioteki Społecznej w Gdańskich Stogach. Realizuje ona wiele ciekawych inicjatyw, które aktywizują dzieci i młodzież. Łamią w ten sposób ogólnie panujący stereotyp, że biblioteka to tylko i wyłącznie miejsce, w którym korzysta się z czytelni i wypożycza książki. Wręcz przeciwnie, pokazują tutejszym mieszkańcom, że biblioteka może stać się małym centrum kulturalnym osiedla.

Organizują wystawy różnych form plastycznych, wieczory melomanów, akcje porządkowania pobliskiego jeziora Pusty Staw, czy pokazy filmowe oraz konkursy dla dzieci związane z pisaniem na komputerze. Jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie. Od stycznia tego roku bibliotekę odwiedziło blisko 4500 dzieci.

Początek warsztatówChłopiec miga owoc - pomarańcza. / Fot. Monika Radkiewicz

Wczoraj przed południem dzieci zostały zaproszone na warsztaty języka migowego. Wchodząc do biblioteki, wszystkich witał serdecznym uśmiechem Pan Jan Urbanik - prezes stowarzyszenia. Wewnątrz panowała radosna atmosfera, kilkoro dzieci korzystało z komputerów. Zajęcia przygotowały i prowadziły cztery dziewczyny. Całość koordynowała Paulina, studentka kierunku praca socjalna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Paulina Mężyk
  • Paulina Mężyk
  • 27.08.2010 12:48

Witam,
dziękujemy za ciepłe słowa i dodanie otuchy ! ;)
Oczywiście zapraszamy na kolejne spotkanie migaczy,
wtorek godzina 12.00
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.