Facebook Google+ Twitter

Biblioteka Śląska: Spotkanie z Jerzym Jarzębskim

Jutro w Salonie Literackim gościem Michała Jagiełły będzie prof. Jerzy Jarzębski, krytyk i historyk literatury, w szczególności prozy współczesnej, znawca twórczości Witolda Gombrowicza, Brunona Schulza i Stanisława Lema.

 / Fot. Biblioteka Śląska Spotkanie 15 lutego 2012 r., tradycyjnie o godzinie 17, w sali Benedyktynce, Biblioteki Śląskiej. Wstęp wolny.

Jerzy Jarzębski jest wykładowcą na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i w Instytucie Polonistyki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Od 2008 roku zasiada w jury Nagrody Mediów Publicznych w dziedzinie literatury pięknej COGITO. W 1985 roku uzyskał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich. Opublikował m.in. prace literaturoznawcze: „Gra w Gombrowicza” (1982), „W Polsce, czyli wszędzie. Studia o polskiej prozie współczesnej” (1992), „Pożegnanie z emigracją".

O powojennej prozie polskiej” (1998), „Schulz” (2000), „Podglądanie Gombrowicza” (2000), „Wszechświat Lema” (2002), „Proza dwudziestolecia” (2005), „Natura i teatr. 16 tekstów o Gombrowiczu” (2007).Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo interesująca osobowość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.