Facebook Google+ Twitter

Biblioteki od Gatesa w każdej polskiej gminie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-26 18:11

Nowoczesne biblioteki w każdej gminie wiejskiej - to cel rządowego programu "Biblioteka+" i programu bibliotecznego Billa Gatesa. Rząd i jeden z najbogatszych ludzi świata chcą zamienić polskie wypożyczalnie książek w centra kultury na miarę XXI wieku.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski poinformował, że rząd przeznaczy na ten cel ponad 100 milionów złotych. Prawie drugie tyle wyłożą Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Fundacja Billa i Melindy Gates. Pieniądze mają być przeznaczone na doprowadzenie internetu do wszystkich czytelni i wyposażenie ich w sprzęt komputerowy, szkolenia dla bibliotekarzy oraz budowę nowych wypożyczalni lub rozbudowę i modernizację istniejących.

Minister kultury tłumaczy, że jedynie 15 procent bibliotek w Polsce spełnia wszystkie związane z nimi oczekiwania. 30-35 procent potrzebuje niewielkich inwestycji, ale już blisko połowa wymaga dużych nakładów.
O dofinansowanie bibliotek gminy będą mogły występować od nowego roku. Rząd ma pokryć 80 procent kosztów modernizacji, gmina około 20 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kasia baran
  • kasia baran
  • 20.04.2011 18:32

biblioteki to nie tylko wypożyczlanie. totalna ignorancja dziennikarza, który nigdy w życiu nie był w bibliotece, nawet w czasie studiów, chyba że ich nie ma. kompromitacja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.