Bibrzycka żegna się z WNBA!

• Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2007-04-03 12:19

Agnieszka Bibrzycka, najlepsza Polska koszykarka, która rzadko w ostatnich latach robiła sobie przerwę na wakacje, postanowiła nie wyjeżdżać do USA, gdzie grała do tej pory w drużynie San Antonio Silver Stars.

- Jestem zmęczona pod względem fizycznym i psychicznym. Uznałam, że przyda mi się odpoczynek. Zamierzam pozałatwiać kilka prywatnych spraw, które czekają na mój powrót do kraju. Później będę przygotować się z reprezentacją do mistrzostw Europy - powiedziała dla naszemiasto.pl "Biba".

Polka nie wróci do Polski nawet na święta. - Niestety. W Rosji obchodzą je w innym terminie. Kiedy Polacy będą świętować, w lidze rosyjskiej rozpocznie się play off.

W miniony weekend Bibrzycka, która gra w Spartaku Moskwa wywalczyła z tą drużyną mistrzostwo Euroligi, pokonując w finale zespół Casares Walencja 76:62. Dla Rosjanek było to drugie w historii zwycięstwo w Eurolidze. O wyniku meczu przesądziła pierwsza połowa, w której koszykarki z Moskwy udowodniły swoją wyższość.

Bibrzycka spędziła na parkiecie 25 minut, w tym czasie udało jej się rzucić sześć punktów. Druga Polka – Małgorzata Dydek w przeciągu 14 minut zdobyła zaledwie 2 „oczka” i miała pięć zbiórek.