Facebook Google+ Twitter

Bieda powodem 6 samozapaleń w Bułgarii [wideo]

Szokujące samospalenia, których dotychczas w Bułgarii nie notowano, zaczęły się pod koniec lutego. Przyczyną tragedii jest bieda, brak środków do życia, odmowa świadczeń socjalnych.

Bieda powodem 6 samozapaleń w Bułgarii / Fot. Print ScreenZdaniem psychologów samospalenie jest skrajnym aktem desperacji i poczucia beznadziei, braku perspektywy jakiegokolwiek wyjścia z sytuacji.

19 lutego, 26-letni bezrobotny, psychicznie chory mężczyzna zmarł po desperackim akcie samozapłonu, którego dokonał w proteście przeciwko rządowi w centrum miasta w Wielkim Tyrnowie. Dzień później na znak protestu przeciwko korupcji w rządzie samozapalenia dokonał 36-letni Plamen Goranov. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Warnie. 26 lutego 53-letni ojciec pięciorga podpalił się w miejscowości Radnevo.

Przyczyną tragedii jest bieda, brak środków do życia, odmowa świadczeń socjalnych.

Bułgaria jest krajem o najniższych dochodach w UE, a od lipca 2009 r. większość płac i emerytur jest zamrożona. Bułgarzy muszą przeznaczać dużą część swych miesięcznych dochodów, których średnia wynosi zaledwie 400 euro (USD 530), na rachunki za energię elektryczną. Najgorzej jest zimą.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kolejny przypadek. Policjanci udaremnili próbę samospalenia przed pałacem prezydenckim w Sofii -73-letni mężczyzna, który zdecydował się na tak dramatyczny krok, jest pod obserwacją psychologów. Motywy jego działania nie są znane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.