Facebook Google+ Twitter

Bieda powodem 6 samozapaleń w Bułgarii [wideo]

Szokujące samospalenia, których dotychczas w Bułgarii nie notowano, zaczęły się pod koniec lutego. Przyczyną tragedii jest bieda, brak środków do życia, odmowa świadczeń socjalnych.

Bieda powodem 6 samozapaleń w Bułgarii / Fot. Print ScreenZdaniem psychologów samospalenie jest skrajnym aktem desperacji i poczucia beznadziei, braku perspektywy jakiegokolwiek wyjścia z sytuacji.

19 lutego, 26-letni bezrobotny, psychicznie chory mężczyzna zmarł po desperackim akcie samozapłonu, którego dokonał w proteście przeciwko rządowi w centrum miasta w Wielkim Tyrnowie. Dzień później na znak protestu przeciwko korupcji w rządzie samozapalenia dokonał 36-letni Plamen Goranov. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Warnie. 26 lutego 53-letni ojciec pięciorga podpalił się w miejscowości Radnevo.

Przyczyną tragedii jest bieda, brak środków do życia, odmowa świadczeń socjalnych.

Bułgaria jest krajem o najniższych dochodach w UE, a od lipca 2009 r. większość płac i emerytur jest zamrożona. Bułgarzy muszą przeznaczać dużą część swych miesięcznych dochodów, których średnia wynosi zaledwie 400 euro (USD 530), na rachunki za energię elektryczną. Najgorzej jest zimą.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kolejny przypadek. Policjanci udaremnili próbę samospalenia przed pałacem prezydenckim w Sofii -73-letni mężczyzna, który zdecydował się na tak dramatyczny krok, jest pod obserwacją psychologów. Motywy jego działania nie są znane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.