Facebook Google+ Twitter

Biedak - to najniższa klasa społeczna?

gdy człowiekowi dopada choroba , bezrobocie itp , to zostaje zmuszony do skorzytania z pomocy społecznie itp, a tam zostaje potraktowany jak szkodnik czyli " wyrzutek " społeczny

obraz pt " balkon - wyrzutek " został pomalowany przez marka kraussa / Fot. marek kraussGdy rodzi się człowiek, staje się on ważną osobą dla rodziny, państwa, kształci się i wychowuje na dobrą osobę, a gdy staje się dorosły, idzie służyć społeczeństwu, płaci podatki, zakłada rodzinę, żeby tworzyć następne pokolenie. Idzie do pracy, służy społeczeństwu przez wiele lat i dzięki pracy powiększa własny majątek. A tu nagle dopada go ciężka choroba, przechodzi na emeryturę, przestaje pracować i nagle staje się biedakiem, wyrzutkiem społeczeństwa. Stara się ratować własny honor, szuka następnie pracy, ale zostaje odrzucony, bo jest za stary albo np. kulawy itp. Człowiek sięga po środki finansowe które zostawił na czarną godzinę , ale one się wyczerpują , więc wyprzedaje wszystko, co można. Gdy nie ma co sprzedać, idzie zbierać puszki, złom itp. w środku nocy, żeby który sąsiad nie zauważył, że stał się "wyrzutkiem".

Mimo to nie daje rady utrzymać rodziny, więc zbiera się na odwagę, idzie do opieki społecznej. A tam zaczynają traktować go jako osobę upośledzoną społecznie, choć przyszedł czysto i skromnie ubrany. Burkną coś pod nosem i powiedzą żartem: - Panu nie należy się zasiłek, bo ma pan złote buty.

Ponieważ to jest ich praca, za którą dostają wypłatę, to z obowiązku idą na wywiad środowiskowy. Gdy zobaczą, że człowiek nie ma złotych butów, dostaje on talony na darmowe obiady do stołówki, gdzie podają niejadalną potrawę z odrzutów, z przeterminowaną datą ważności, dostanie ubranie po gruźlikach, nieboszczykach itp., podarte, niedoprane itp.

Opieka robi cichą kontrolę, żeby sprawdzić, czy człowiek nagle nie wygrał w totolotka, a gdy zobaczą trochę kurzu na jakim mebelku, to już robią szum: wzywają instytucję państwową i zabierają dzieci do domu dziecka, a tam dziecko musi walczyć o przetrwanie w nowym środowisku. Gdy dziecko przegra własny honor, staje się zabawką dla innych kolegów w domu dziecka itp. Wychowawcy udają ze nic się nie dzieje, żeby nie stracić pracy, w końcu dziecko nie wytrzymuje i odbiera sobie życie, a opieka powie, że to była pomyłka przy pracy. W końcu w opiece pracują też ludzie, którzy mają prawo się pomylić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Pani Doroto, a czy alkoholik nie może być biednym człowiekiem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znowu nie pojawił się mój drugi post. Sytuacja powyższa to tylko przykład na to, jak pewne uwarunkowania mogą działać. pokazałem jedynie hipotetycznie pewien mechanizm dziwnego wydawania publicznych pieniędzy. Po prostu, przepisy pozwalają...ludzie korzystają...Tak się składa,że pracowałem w kilku miejscach-więc widziałem to i ow .

Komentarz został ukrytyrozwiń

są indtytucje, które dostają masę pieniędzy, maja dobrych księgowych, więc wszystkie pieniądze są wydawane zgodnie z prawem. Ot choćby placówka dla niepełnosprawnych kupuje tuż przed wyborami samorzadowymi kolorowe laserowe ksero. Oczywiście po wyborach wszysc w tej placówce zostają na swoich miejscach.Koszt ksera to jakieś 7 tys zl, nikt tego nie zakwestionował. Dziwnym trafem mieszczący się jakiestrów wczesniej profesjonalny punkt usług poligraficznych zaczął odnotowywać spadek ilości klientów. Na koniec roku placówka oczywiście wykazuje przychód z owego sprzętu w ilości ZERO ZŁ! pONADTO OSOBY BEZPOŚREDNIO I POŚREDNIO ZWIĄZANE Z OMAWIANĄ PLACÓWKĄ STARTOWAŁY i pewnie bęą startowąc WWYBORACH SAMORZADOWYCH.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aniu,zgadzam się z tobą.Alkoholik ma przybilej a biedny człowiek nie ma nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisałeś Marku tekst, który jest potrzebny.
Niezwykle brutalna jest rzeczywistość w Polsce dla osób starszych, chorych, biednych, bezrobotnych, bo obwinia się ich, że zapewne są winni sytuacji w jakiej się znaleźli.
Ciekawe dlaczego tak mało się o tym mówi w mediach? Chyba po to aby udawać , że problemu nie ma a więc nie trzeba pomagać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2009 10:19

Poza Tym Polacy zaczynają się uczyć i wykorzystywać obowiązujące przepisy. To jeden z przykładów: link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2009 10:16

Panie Tadeuszu zgadzam się z tym co Pan napisał, ale należy dodać, że wyprawy charytatywne z darami poza Polskę są bardziej atrakcyjne i tu posłużę się przykładem P. Ochojskiej. Czy jest kraj na świecie w którym by nie była? (wiem, tam tez potrzeba, ale.. ) Poza tym osoby zajmujące się pomocą socjalną dla najuboższych w miastach i gminach są często niekompetentne i nie zorientowane w sytuacji jaka panuje w ich rejonie. Tu należy szukać przyczyny i wypadało by przewietrzyć te stanowiska zaczynając od Gminnych i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"PAŃSTWO"
Funkcje Państwa -socjalna – państwo jest zobowiązane zapewnić swoim obywatelom minimum środków do życia
kulturalno-oświatowa – państwo jest zobowiązane zorganizować system edukacji i instytucji kulturalnych, szerzących rozwój intelektualny obywateli
Powyższe zostało zaczerpnięte
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwo#Funkcje_pa.C5.84stwa
Na pytanie: Czy Polska wywiązuje się ze swoich obowiązków wobec Obywateli? Autor odpowiedział sam sobie. I chyba zgodnie ze stanem faktycznym. Polska ma pieniądze na różnego rodzaju "akcje charytatywne" w obcych krajach, tylko na pomoc dla swoich obywateli nie może wysupłać grosza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.