Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23083 miejsce

"Biedna, ale sexi". Druga odsłona projektu "teatr w klasie"

21 września Teatr Powszechny zaprasza na premierę najnowszego spektaklu w ramach cyklu dla młodzieży. W trakcie pokazów w szkołach uczniowie będą mogli porozmawiać na temat ubóstwa.

 / Fot. Katarzyna Marcinkiewicz"Teatr w klasie" to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce wzorowane na podobnych projektach przeprowadzanych w Niemczech. Spektakle, skierowane do uczniów szkół średnich, organizowane są w salach lekcyjnych, zaś tematyka przedstawień dotyczy aktualnych zagadnień społecznych. Pokaz jest pierwszą częścią spotkania i pretekstem do dyskusji z udziałem moderatorów ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Autorzy projektu za cel stawiają sobie uwrażliwienie widzów na problemy, z którymi mogą spotkać się każdego dnia w szkole lub domu, a także zainteresowanie ich teatrem jako formą artystycznego wyrazu.

 / Fot. Katarzyna MarcinkiewiczPierwszym spektaklem realizowanym w ramach cyklu był "Sebastian x", autorstwa Larsa Norena, pokazujący postać osiemnastolatka, który otworzył ogień do uczniów w swojej dawnej szkole. Na podstawie tej historii uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie, co stoi za tego typu tragediami na całym świecie oraz co należy robić, aby im zapobiegać.

Natomiast w "Biednej, ale sexi", w reżyserii Wojciecha Urbańskiego, uczniowie spotkają się z dwudziestoletnią Marzeną, pochodzącą z praskiej rodziny dotkniętej bezrobociem. Dziewczyna, grana przez Magdalenę Wróbel,
prezentuje wystudiowaną pozę seksboby o pseudonimie Kim Kowalsky, za którą kryje sie jednak smutny obraz ubóstwa w dużym, rozwijającym się mieście.

 / Fot. Katarzyna MarcinkiewiczWystawianie monodramu autorstwa Jorga Menke-Peitzmeyera w szkołach jest z pewnością pomysłem kontrowersyjnym. Być może jednak, używając wulgarnego języka i bez skrupułów poruszając drażliwe tematy, bohaterka ma szanse porozumieć się z młodymi widzami skuteczniej, niż uczyniłby to nauczyciel w trakcie zwykłej pogadanki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.