Facebook Google+ Twitter

Biedne banki pogrążą bogatsze? KE chce umożliwić przepływ środków

"Unijne ramy zarządzania w sytuacji kryzysu w sektorze finansowym", to dokument który umożliwi grupom bankowym przenoszenie środków między swoimi spółkami w różnych krajach.

 / Fot. Mtaylor848/CC 3.0Zgodnie z dokumentem, sprawnie działający bank np. w Polsce, będzie mógł wspomóc bankrutujący bank w Grecji. Zagrożenie w tym rozwiązaniu widzi szef Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza.

"Pomysły KE są niebezpieczne dla rynków goszczących, takich jak Europa Środkowo-Wschodnia. Nie powinniśmy płacić za problemy spowodowane przez kraje, w których nadzór bankowy nie był tak skuteczny jak w Polsce" - stwierdził.

Zdaniem Kluzy przepływ pieniędzy nie odbywałby się na zasadach rynkowych. Spółki w lepszej kondycji byłyby poszkodowane. Szef KNF, opowiada się wręcz za zakazem swobodnego przepływu pieniędzy.

Ireneusz Jabłoński z Centrum im. Adama Smitha, uważa, że proponowane rozwiązania powodowałyby rozprzestrzenianie kryzysu i obciążanie innych krajów jego kosztami.

Szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Elżbieta Mączyńska mówi o polu do nadużyć, jakie pojawiłoby się po wprowadzeniu tego typu regulacji - czytamy w serwisie SE.pl.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.