Facebook Google+ Twitter

Biedroń i Ziobro o Macierewiczu: To prezent dla PO, pomaga im

Robert Biedroń z Twojego Ruchu stwierdził na antenie TVP Info, że obecność Antoniego Macierewicza w zarządzie PiS, to "największy prezent dla Platformy Obywatelskiej". Poparł go polityk Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

 / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RP/www.prezydent.plRobert Biedroń, cytowany przez wp.pl, stwierdził, że za Antonim Macierewiczem stoi tylko "smoleński sufit", czyli sekta ludzi, którzy wierzą w "smoleński zamach". Polityk Twojego Ruchu ocenia, że jest to ok. 20 proc. Polaków i "sufitu" tego nie da się przebić. Biedroń stwierdził, że gdyby był Jarosławem Kaczyńskim, to "schowałby" Macierewicza "jak najgłębiej".

Zbigniew Ziobro uważa, że Platforma Obywatelska cieszy się z tego, co robi Antoni Macierewicz, bo jest to jej na rękę. Polityk Solidarnej Polski zwraca uwagę na to, że poparcie w sondażach dla PO rosło po informacjach o trotylu na wraku Tu-154M i kontrowersyjnych wystąpieniach o "wojnie z Rosją". "Jeżeli chcecie skutecznie nastraszyć Polaków i przegrać walkę o władzę, to więcej Antoniego Macierewicza" - podsumowuje Ziobro.

Z kolei Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskie stwierdził, że według niego Antoni Macierewicz staje się "faktycznym prezesem PiS". Poseł dodaje, że "jest o czym myśleć" jeśli Macierewicz ma być kiedyś "czołowym członkiem rządu". Józef Oleksy komentuje natomiast, że PiS nie powinien eksponować "człowieka kontrowersyjnego" i błędem było mianowanie go wiceprezesem partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.