Facebook Google+ Twitter

Biedroń: W Sejmie za kolegę nie można głosować? Tego nam nie mówili

Portal gover.pl donosi, że Robert Biedroń nie jest świadomy faktu, że w Sejmie nie można głosować w zastępstwie za kogoś innego. Podobno nikt mu o tym nie wspominał. Twierdzi, że dopyta czy to, aby na pewno prawda.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Biedro%C5%84 / Fot. Fot.pl.wikipedia.orgPoseł Ruchu Palikota zasłynął już w zeszłym tygodniu podczas wywiadu udzielonego w Radiu Zet. Okazał się kompletnym ignorantem w dziedzinie, którą studiował.

Zapytany w radio o sejmowe instytucje, czyli prezydium Sejmu oraz Konwent Seniorów, odpowiedział, że oczywistym jest, że dokładnie wie, czym się one zajmują. Ten absolwent politologii podzielił się w eterze swoją "wiedzą", mówiąc zupełnie nie na temat i udzielając całkowicie błędnej informacji.

Biedroń tłumaczy się brakiem sejmowego szkolenia. Jednakże, gdy sięgnąć do planu nauczania gimnazjum, to już tam znajdują się potrzebne informacje. Tym bardziej dziwi nieznajomość zagadnień u człowieka, który się specjalizował w tym temacie.

Czytaj także: Biedroń: Urban jest dziś innym człowiekiem, warto z nim współpracować

Poseł mówi, że obecnie przechodzi cały cykl szkoleń. Są w nich również elementy dotyczące głosowania. Deputowany twierdzi, że nie są one wcale takie proste. Według jego oceny, szkolenia są bardzo ważne.

Delegat zapytany, czy zdaje sobie sprawę, że w Sejmie nie wolno głosować za kogoś, odpowiada: "A właśnie tego nie mówili, to ciekawe. Dopytam dzisiaj, czy naprawdę nie wolno" – komentuje.

Biedroń system głosowania ocenia na „dość skomplikowany". "Bywają różne rodzaje głosowań i te przyciski, które są przy każdym siedzeniu, nie dotyczą tylko głosowania na "tak", "nie" i "wstrzymuję się", ale można np. wybierać różne opcje i tak dalej. Więc tego też się uczymy" - dodaje.

Poseł Ruchu Palikota dodaje również, że "w tak dużym zakładzie pracy", jak Sejm, jeszcze nie pracował. "Jest to duża też odpowiedzialność i tę odpowiedzialność, wchodząc wczoraj do Sejmu, czułem, tak jakbym ważył ze 40 kilogramów więcej" - dodaje.

Źródło: gover.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Homo... toteż obywatele opisani w Artykule 69 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe):

Osobom niepełnosprawnym władze publiczne udzielają, zgodnie z ustawą, pomocy w zabezpieczaniu egzystencji, przysposobieniu do pracy oraz komunikacji społecznej.

***
Do osób niepełnosprawnych zalicza się między innymi osoby nie posiadające jakiś części ciała lub nie potrafiące się nimi posługiwać więc poseł Biedroń zasługuje na pochwałę skoro się nimi zajmuje ponieważ każdemu może się przytrafić utrata jakiejś części ciała i wtedy będzie mógł skorzystać z pracy owego posła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, Ruch Palikota uprawia świetnie PR. Są w tym doskonali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie. Może sobie żartował po prostu? Ludzie strasznie są ostatnio na serio. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może on się tylko zgrywa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedroń zajmuje się tylko homosiami, funkcjonowanie sejmu czy też kraju go nie obchodzi. Cóż takich posłów wybieramy a potem mamy pretensję ze kraj działa jak działa.
Najsmutniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że Biedroń jest przykładem na upadek polskiej nauki. Ten ignorant będzie się podpisywał (lub już się podpisuje) doktor Biedroń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaka znajomość prawa w narodzie tacy posłowie. Autor tego tekstu proponuje wprowadzić Ustawowy obowiązek zdawania egzaminu z znajomości prawa co opisał w ARTYKULE 3 KONSTYTUCJI MIESZKAŃCÓW PLANETY ZIEMIA (Wersja z 6 października 2011 roku):
Każda osoba ma prawo do pracy i nauki oraz obowiązek uczyć się obowiązującego prawa; zmuszanie do pracy lub uczenia się czegokolwiek po za tym co określono w tym Artykule jest naruszeniem prawa.
PUNKT 1: Obowiązkiem pracowników Organizacji Narodów Zjednoczonych jest zapoznawanie wszystkich osób znajdujących się na terenach należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych z Konstytucją Mieszkańców Planety Ziemia.
PUNKT 2: Obowiązkiem każdej osoby znajdującej się na dowolnym obszarze należącym do Organizacji Narodów Zjednoczonych jest zapoznanie się z Konstytucją Mieszkańców Planety Ziemia oraz jej przestrzeganie.
PUNKT 3: Łączny czas nauki i pracy nie może być dłuższy niż osiem godzin w ciągu doby a rozpoczyna się z chwilą wyjścia z miejsca zamieszkania i kończy się z chwilą powrotu do miejsca zamieszkania.
PUNKT 4: Osoby, które nie zdadzą raz na pięć lat egzaminu z znajomości praw zapisanych w tej Konstytucji oraz umiejętności kierowania pojazdami osobowymi będą miały wyznaczonych opiekunów zarządzających ich majątkiem oraz dbających o ich zdrowie i życie; osoby takie mają obowiązek uczyć się wszystkiego co będzie nakazane w Aktach Prawnych do czasu zdania wymienionego w tym punkcie egzaminu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż ta biedna Biedroniowa twarz, nie zmącona wiedzą dobitnie wskazuje na co i czego można po tym indywiduum się spodziewać. Bo na komentarz toto nie zasługuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@red
  • @red
  • 26.10.2011 10:33

Konkluzja dotyczy w takim samym stopniu PO,jak i PiS

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 26.10.2011 10:14

To sama konkluzja nasuwa się jeżeli chodzi o Platformę - ktoś tych pajacyków przecież wybrał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 26.10.2011 08:04

Mnie się jednak wydaje, że to najzwyklejsza drwina. Media natomiast nie dopuszczają możliwości robienia ich w wała, więc stad ten idiotyczny komentarz do wypowiedzi Biedronia. Czasem trzeba wyluzować, aby coś pojąc panowie ''czwarta władza'' :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.