Facebook Google+ Twitter

Biedronka się rozwija. Coraz więcej sklepów i rosną zyski

W 2010 roku, sieć Biedronka należąca do grupy Jeronimo Martins otworzyła 197 sklepów. W roku 2011 przewiduje otwarcie kolejnych 200 placówek.

 / Fot. Marek Bachorski-RudnickiPortugalska sieć ma już w naszym kraju w sumie 1649 dyskontowych placówek handlowych. Najwięcej bo aż 92 sklepy powstały w ostatnim kwartale ubiegłego roku.
Sklepy Biedronka znajdują się w blisko 650, zarówno dużych jak i małych miastach. Od roku 1995 inwestycje w Polsce Jeronimo Martins Dystrybucja, osiągnęły pułap powyżej 5 mld zł.

Ponad 90 proc. oferowanych produktów spożywczych, które można kupić w Biedronkach pochodzi od polskich producentów. W roku 2011 Biedronka planuje otwarcie 200 nowych sklepów. Nakłady inwestycyjne firmy na ten rok to 1,5 mld zł. Sieć zwiększyła swoją powierzchnię sprzedażową o 124 tyś. 231 mkw, czyli o około 15 proc. Obecnie powierzchnia ta osiągnęła poziom 938 tys. 218 mkw.

Sprzedaż w sieci Biedronka wyniosła 4,8 mld euro, co stanowi 55,3 proc. przychodów osiągniętych przez całą grupę Jeronimo Martins. Dostawy do sklepów są realizowane za pośrednictwem dziewięciu nowoczesnych Centrów Dystrybucyjnych. Siec zatrudnia ponad 30 tyś. Pracowników i liczba ta nadal rośnie.

Źródło: Best Shop - czasopismo handlu detalicznego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobrze, że jest. Pozazdrościć przedsiębiorczości i operatywności Portugalczykowi. Wszak Polacy to mają uzdolnienia i pociąg - jak to w literaturze było - do wypitki i do bitki. Całe szczęście, że jest możliwość swobodnego przemieszczania i inwestowania. Być może, Polacy nauczą się od innych czegoś dobrego i wezmą z nich przykład. Jeszcze jakby znalazł się ktoś mający możliwość dowiedzenia się o obciążeniach różnymi kosztami np. podatkowymi, dla porównania z obciążeniami jakie mają polskie firmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedronka to podobno bardzo pożyteczne stworzenia;)) Do mnie przyjdą na jesieni, kiedy bluszcz dzikiego wina na murze domu w którym mieszkam zczerwienieje, zżółknie, zbrązowieje a i liście poopadają; takie już prawa natury! Dziękuję za zaproszenie;)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.