Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21227 miejsce

"Biedronka" z "Miasta 44" debiutuje w Teatrze Polonia w Warszawie

Śmiało można powiedzieć, że sezon 2014/2015 należy do Zofii Wichłacz, odtwórczyni roli Alicji - "Biedronki" w filmie Jana Komasy "Miasto 44". Przed młodą aktorką kolejne wydarzenie - debiut teatralny.

Przypomnijmy, że Zofia Wichłacz, córka scenografki, Anny Seitz - Wichłacz i operatora, Zbigniewa Wichłacza otrzymała ostatnio Polską Nagrodę Filmową Orzeł w kategorii: "Odkrycie roku", a wcześniej, na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską w filmie Jana Komasy "Miasto 44". Nie były to pierwsze nagrody młodej aktorki, która już w 2013 roku na festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie została wyróżniona za rolę Meli w spektaklu telewizyjnym "Moralność pani Dulskiej" w reżyserii Marcina Wrony.

Plakat do spektaklu Porozmawiajmy po niemiecku. / Fot. materiał Teatru Polonia w WarszawieObecnie Zofia Wichłacz przygotowuje się do debiutu teatralnego i to na dodatek w tak trudnej formie scenicznej, jaką jest monodram. W Teatrze Polonia w Warszawie trwają próby do przedstawienia "Porozmawiajmy po niemiecku" Hanny Zach, którego premiera odbędzie się 14 maja br. o godzinie 19.30 na Małej Scenie. Spektakl reżyseruje Łukasz Kos, scenografię i kostiumy przygotowała Małgorzata Domańska, a muzykę skomponował Adam Świtała. W pracy nad rolą młodszej koleżance pomaga aktorka, Joanna Niemirska.

Spektakl oparty na pamiętniku piętnastoletniej Polki, Hanny Zach, której dojrzewanie i młodość przypadły na czas wojny. Na kilkudziesięciu stronach grubego zeszytu dziewczyna opisuje ponad dwa lata swojego życia. Jest to osobista relacja nastolatki. Pamiętnik Hanny został niedawno odnaleziony w antykwariacie, jest unikalnym świadectwem, zaskakującym i bulwersującym dokumentem z tamtego czasu.

Do końca tego miesiąca "Porozmawiajmy po niemiecku" zostanie zagrane siedmiokrotnie: 15 - 17, 23, 24, 30 i 31 maja 2015 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.