Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28253 miejsce

Bieg Konstytucji przyciągnął rekordową liczbę zawodników

Pogoda nie pokrzyżowała planów biegaczom. W Warszawie odbył się XX Bieg Konstytucji 3 Maja. I był pod każdym względem rekordowy.

 / Fot. W24Około 2000 osób wystartowało punktualnie o godz. 11, spod budynku Polskiego Radia przy ulicy Myśliwieckiej. W ten sposób pobity został dotychczasowy rekord frekwencji z roku 2009, kiedy w biegu uczestniczyło ok. 1800 osób. Tegoroczny Bieg Konstytucji zgromadził nie tylko biegaczy, ale również zawodników na wózkach inwalidzkich, oraz amatorów Nordic Walking. - Nie jestem już w stanie brać udziału w biegach, ale przynajmniej w ten sposób mogę uprawiać sport z grupą życzliwych ludzi - mówił jeden z najstarszych uczestników imprezy, pan Zbigniew Ciborski.W XX Biegu Konstytucji wzięło udział około 2000 osób / Fot. Marek Majewski

Mierzącą 5 km trasę najszybciej pokonał Mariusz Giżyński, jak się później okazało dobrze znany w środowisku biegaczy, zdobywca wielu nagród. Z czasem 14.53 ustanowił nowy rekord Biegu Konstytucji. Tuż za nim uplasowali się Maciej Badurek (15.43) i Dariusz Nożyński (16.09). Wśród kobiet tryumfowała Maria Cześnik (17.33) przed Joanną Schab (19.10) i Agnieszką Malinowską-Sypek (19.11).

Na starcie stanęli m.in. Wojciech Olejniczak i Andrzej Supron / Fot. Marek MajewskiOprócz zawodników nastawionych od początku na walkę o zwycięstwo, spotkać można było także takich, którzy w okolicy Parku Agrykola pojawili się w celach rekreacyjnych. - Absolutnie nie nastawiałam się na rywalizację. Dla mnie to świetna forma spędzania czasu i zawsze kiedy tylko mogę staram się biegać - mówiła pani Aneta, jedna z uczestniczek. Walka o pierwsze miejsce nie była więc najważniejsza, a pamiątkowe medale i dyplomy czekały na wszystkich uczestników.

Dodatkowe nagrody mogli otrzymać ci którzy w tłumie kibiców wypatrzyli postacie przebrane w stroje z epoki, a także zawodnicy którzy na mecie zameldowali się na miejscu 20. (edycja biegu) i 1791. (rok uchwalenia konstytucji). - Cieszę się, że w taki sposób próbuje się podtrzymać pamięć o historycznych wydarzeniach. Młodzi ludzie czasem potrzebują takich bodźców, więc pomysł połączenia obchodów patriotycznego święta z bieganiem uważam za bardzo udany - przekonywał pan Bogusław Granat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie wiadomo jaka była liczba uczestników reprezentujących naszą redakcję?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.