Facebook Google+ Twitter

Bieg na Służewcu na rzecz fundacji ratującej konie

"Wielka Ursynowska" to charytatywny bieg na 5 km, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 września, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

 / Fot. PAP/Grzegorz Momot"Dzień ursynowski na Wyścigach" to pierwsza edycja pikniku rodzinnego, który odbędzie się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Piknik poprzedzi bieg, nazwany "Wielka Ursynowska".

W biegu może wziąć udział każdy, kto ukończył 12 lat. Wystarczy zapisać się na stronie www.wielkaursynowska.pl oraz wpłacić wpisowe w wysokości 10 zł. Istnieje również możliwość zapisania się w dniu wyścigu, o ile będą jeszcze wolne miejsca. Organizatorzy ustalili bowiem limit startujących - 600 osób.

Cała kwota z wpisowego zostanie przekazana na rzecz fundacji ratującej i rehabilitującej konie, Pegasus. Fundacja działa od 2002 roku i już od 10 lat pomaga zwierzętom. Zajmuje się prowadzeniem różnego rodzaju kampanii, a także adopcją koni.

Bieg odbędzie się po nawierzchni trawiastej, czyli właśnie tam, gdzie zazwyczaj biegają konie. Uczestnicy będą musieli przebiec dwa okrążenia toru, czyli ok 5 km.

Po "Wielkiej Ursynowskiej" rozpocznie się piknik familijny, w ramach którego będą organizowane występy artystyczne oraz atrakcje sportowe. Około godziny 15.00 odbędzie się także gonitwa "Nagroda Dakoty o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów".

Z myślą o najmłodszych powstanie wioska indiańska, a w niej takie atrakcje, jak strzelanie z łuku, prezentacje strojów indiańskich oraz tańce pow-pow.

"Dzień ursynowski na Wyścigach" może okazać się dobrym pomysłem na spędzenie w rodzinnym gronie ostatniej wakacyjnej niedzieli.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.