Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22069 miejsce

„Bieg po Nowe Życie 2013” zakończony.

„Bieg po Nowe Życie 2013” promujący oddawanie narządów, uświadamiający społeczeństwu jak istotne jest darowanie części siebie drugiemu człowiekowi dobiegł końca.

Przemysław Saleta na Wielkie Scenie - Biegu po nowe życie / Fot. Mieszko PiętkaWzięły w nim udział nie tylko osoby po przeszczepach, ale również polscy artyści, dziennikarze, sportowcy, aktorzy, celebryci. Zatem w ubiegłą sobotę Wisła i Szczyrk zaroiły się od znanych i lubianych przedstawicieli polskiej sceny artystycznej i sportowej. Imprezę zainaugurował przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

Ekipa znr 1 / Fot. Mieszko Piętka
Na zawodach, których trasa przebiegała przez centrum Wisły pojawili się między innymi Anna Popek, Jarosław Jakimowicz, Piotr Kupicha, Karolina Szostak, Paweł Kukiz, Jacek Czachor, Jakub Przygoński, Artur Siudmiak i przede wszystkim ambasador akcji – Przemysław Saleta. W biegu wziął udział również Olgierd Łukaszewicz, który przyznał, że nie jest wielbicielem sportów zimowych, narty biegowe założył po raz pierwszy w życiu, a jego obecność w Wiśle powodowana jest wyłącznie szczytnym celem akcji. Na starcie, znane i lubiane osobistości, wraz z czynnie uprawiającymi sport osobami po przeszczepach stworzyli 26 trzyosobowych sztafet. Zwycięzcami zmagań zostali: wokalista Rafał Brzozowski, Konrad Murdzka i Artura Podżorskiego.
Serce za Serce dla Przemysława Salety / Fot. Mieszko Piętka

Swiatowa organizacja WAKO wyróżnia Przemka Saletę / Fot. Mieszko Piętka- „Rozpoczynając przygodę z biegiem nigdy nie przypuszczałem, że spotka się ona z tak wielkim entuzjazmem zarówno ze strony osób po przeszczepach jak i polityków, dziennikarzy, artystów, ludzi szeroko pojętego show – biznesu. Dzisiaj wiem, że inicjatywa była słuszna, a świadomość w polskim społeczeństwie, jaka rodzi się wraz z każdą nową edycją „Biegu po Nowe Życie” nie da się w żaden sposób przecenić. Po latach wysiłków, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że było warto” – z uśmiechem na ustach podkreśla ambasador przedsięwzięcia, Przemek Saleta.

Robert Złotkowski - trener Przemysława Salety w towarzystwie Bogdana Węgrzynka i Libera / Fot. Mieszko Piętka„Dzięki takim inicjatywom idea oddawania narządów, propagowanie chęci dzielenia się z drugim człowiekiem i ratowanie życia potrzebującym zostają zaszczepione w
świadomości polskiego społeczeństwa. Przekonanie, że dawanie życia drugiemu człowiekowi jest najważniejszym obowiązkiem każdego z nas zostało w tegorocznej edycji „Biegu po Newe Życie” rozpowszechnione. Dzięki wsparciu mediów i uczestników biegu idea transplantacji staje się coraz bliższa codziennemu życiu, a po przeszczepach można żyć pełnią życia. Oddawanie organów przestaje w końcu być tematem tabu i to liczy się najbardziej. Teraz pozostaje nam tylko czekać na kolejną edycję przedsięwzięcia” – zauważa Dyrektorzy Inicjatywy, Beata Jurkschat i Arkadiusz Pilarz.

„To wspaniała idea, chwalebne przedsięwzięcie godne zauważenia, wspierania i kontynuowania. Świadomość społeczeństwa by pomagać sobie wzajemne dzięki biegowi staje się coraz bardziej dojrzała. To dla mnie zaszczyt, że mogłem zainaugurować tegoroczne zmagania i wręczyć nagrody najlepszym. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo” – powiedział Jerzy Buzek.

Izabela Okarmus, Bogdan Węgrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.