Facebook Google+ Twitter

Bieg po sportowe laury – III Paraolimpiada w Legionowie

W dniu 24 czerwca na stadionie Arena odbyła się III Paraolimpiada powiatu Legionowskiego. Sportowe trofea wręczał prezydent Roman Smogorzewski, a z nim gwiazdy polskiego sportu Luiza Złotkowska i Bartosz Wuszter.

 / Fot. Jerzy Jastrzębski Zawodom towarzyszyła wspaniała wiosenna aura. Jest to ważny element, który przez organizatorów jest zawsze brany pod uwagę. W ubiegłym roku część zawodów musiała odbyć się pod dachem z powodu deszczu. Do zawodów zgłosiło się 190 uczestników. Odbyły się one w dwóch grupach. Przydział nastąpił ze względu na możliwości zawodników. Jedni brali udział w konkurencjach sportowych, a inni w relaksacyjnych. Duch sportowej rywalizacji panował w obu. Uczestnicy walczyli o zajęcie najlepszego miejsca. Wszędzie obowiązywała punktacja i na każdym stanowisku czuwali sędziowie wyniki były skrupulatnie odnotowywane na kartach uczestników.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiWśród wielu znamienitych gości gwiazdy sportu polskiego.Luiza Złotkowska polska łyżwiarka szybka, brązowa medalistka igrzysk w Vancouver i srebrna medalistka igrzysk w Soczi. Trzykrotna medalistka zimowej uniwersjady w Harbinie. Rekordzistka Polski na dystansie 5 km. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim oraz Bartosz Wuszter znany polski piłkarz ręczny grający na pozycji kołowego, obecnie zawodnik KPR Legionowo , były reprezentant Polski .

-Kiedy studiowałam na AWF krakowskim miałam zajęcia we wszystkich rodzajach szkół dla osób niepełnosprawnych- opowiada Luiza Złotowska- i te zajęcia nauczyły mnie bardzo dużej pokory, bardzo dużego szacunku dla ludzi, którzy są  / Fot. Jerzy Jastrzębskiniepełnosprawni. Bardzo cenię sobie to, że uprawiają sport i że również tak jak my starają się przełamywać własne granice i dążą do polepszenia siebie cały czas. Wydaje się ,że sport jest dla wszystkich absolutnie dla wszystkich. Sport łączy i takie imprezy pokazują to. Nie mogłam odmówić udziału w tej paraolimpiadzie i wezmę udział, jeśli mój kalendarz pozwoli, w następnym roku - podkreśliła z uśmiechem Luiza Złotkowska.
 / Fot. Jerzy Jastrzębski Kierownik stadionu Arena Michał Kobrzyński dodał „Fantastyczna impreza !!! Organizacja tego typu zawodów to czysta przyjemność. Udało nam się skupić w jednym miejscu mnóstwo radości, entuzjazmu i pozytywnej energii. Miło było patrzeć na szczęśliwych uczestników III Paraolimpiady dla Dzieci i Młodzieży. „

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.