Facebook Google+ Twitter

,,BIEG PO ŻYCIE DRAWNO 2015

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-23 15:05

W dniu 20 marca 2015 roku Gimnazjum Publiczne im. Saperów Polskich w Drawnie organizuje imprezę pn.: ”BIEG PO ZYCIE ”,

Celem inicjatywy jest pomoc na rzecz chorej dziewczynce Weronice Balcerzak mieszkającej w Szczecinie .
Weronika ma 3 lata cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną ( zespół Berdona) , która objawia się upośledzeniem mięśni gładkich, co ma znaczący wpływ na niewłaściwe funkcjonowanie narządów wewnętrznych . Weronika nigdy nie piła i nie jadła, gdyż jest dokarmiana pozajelitowo. Przy życiu utrzymuje ją pompa, która przez kilkanaście godzin na dobę tłoczy specjalny pokarm do jej serduszka. Jej jedynym ratunkiem jest wielonarządowy przeszczep.
Stan dziewczynki w każdej chwili może się pogorszyć. W swoim zaledwie życiu przeszła bardzo wiele operacji oraz dializ , nie oszczędzały ją również infekcje ,w tym sepsa. Na czas powrotu z Centrum Zdrowia Dziecka, którego jest pacjentką, dom zastępuje jej szpital.
Mimo tych wszystkich przeciwności losu ma ogromną wolę życia, chęć poznawania świata, okazywania radości i oczywiście pragnienie spełnienia swojego największego marzenia jakim jest TYLKO poczucie smaku chleba , owoców czy słodyczy. Weronika jest pogodną , uśmiechniętą , bardzo radosną dziewczynką jednak w jej życie zostało wpisane cierpienie.
„BIEG PO ŻYCIE” jest społeczną inicjatywą charytatywną ,w którą zaangażowali się ludzie o wielkich sercach . Inicjatywa jest o tyle ważna w realizacji pomocy naszej WERONICZCE, o ile również wychowawcza . Z racji pierwszego dnia wiosny dzieci i młodzież z radością chcą spędzić wagary ,przyczyniając się bardzo aktywnie w pomoc dziewczynce .Na uwagę zasługuje również fakt że wszystkie pozyskane środki trafią wyłącznie i w całości do WERONIKI. Patronat nad inicjatywą objął Pan Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski.
W programie imprezy przewidujemy między innymi:
biegi, mecz piłki nożnej, koncerty, zabawy , zumba , pokaz walki w bliskim kontakcie w wykonaniu żołnierzy z Kołobrzegu oraz wiele innych radością wypełnionych chwil ku uciesze naszych wolontariuszy ,wagarowiczów i wszystkich uczestników , ale nade wszystko ku uciesze naszej WERONIKI.

Zapraszamy do Drawna 20.03.2015
(Agnieszka Banaszak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.