Facebook Google+ Twitter

Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów w Złotoryi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-17 20:58

W dniach 19-20 czerwca 2010r. w Złotoryi odbyła się wyjątkowa na skalę województwa Dolnośląskiego impreza: Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów. Było dużo zabawy i niezapomniane wrażenia.

Organizatorzy imprezy postawili bardzo wysoko poprzeczkę i, co najważniejsze, dali radę. Stworzyli imprezę na bardzo wysokim poziomie, a ponadto zagwarantowali wszystkim wspaniałą zabawę, dobrą atmosferę i niezapomniane wrażenia. Na imprezie można było także podziwiać projekty domów z jednej z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce - organizarota.

W sobotę, w ramach Biegu Małego Zdobywcy Wulkanów, na linii startu stanęły dzieci. To było dla nich na pewno wyjątkowe wydarzenie i wielka przygoda. Mali zawodnicy pokonywali linię mety ubłoceni od pasa w dół, czasem bez butów, ale zawsze uśmiechnięci i zadowoleni. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy medal, a na tych, którzy zajęli miejsca 1-6, czekały wspaniałe nagrody.

Również w sobotę odbyły się eliminacje mężczyzn, którzy mieli do pokonania 8-kilometrową trasę. Czas z eliminacji decydował o kolejności startu w niedzielnym finale, a że trasa okazała się wcale nie łatwa, to emocji nie brakowało. Zawodnicy musieli kilka razy pokonywać rzekę, czołgać się, przebijać przez stos opon, wspinać się czy pokonywać wiele stromych podbiegów. Z numerem pierwszym w biegu mężczyzn wystartował prezenter pogody, Tomasz Zubilewicz. Odważnie stawił czoło przeprawie przez rzekę i pokonując tor przeszkód, szczęśliwie minął linię mety. Podobnie jak inni zawodnicy po zakończeniu biegu odbył obowiązkową kąpiel w niedalekiej rzece.

W niedzielę na starcie biegu jako pierwsze stanęły kobiety. Wspierała je rekordzistka Polski w maratonie - Małgorzata Sobańska. Zawodniczkom nie brakowało zawziętości i zaciętości. Swoim zapałem i entuzjazmem nie ustępowały absolutnie mężczyznom. Każda z nich pokonała metę z uśmiechem na twarzy. Niejedna skosztowała na trasie „kąpieli błotnej” – kilka z nich linię mety pokonało od stóp do głowy w błocie. Po zakończeniu biegu kobiet do finału stanęli mężczyźni.
Wyniki rywalizacji prezentujemy poniżej:

Mężczyźni:
1. Przemysław Krawczyński - AZS AWF Gorzów Wlkp
2. Maciej Dawidziuk - MKS Arum KOBUD Złotoryja
3. Michał Wendlandt - MKS Arum KOBUD Złotoryja
4. Aleksander Borkowski - MKS Arum KOBUD Złotoryja
5. Marcin Jaskowski - OSP Kłodawa
6. Bartosz Świątkowski - Kościan

Kobiety:
1. Anna Ficner - Złotoryja
2. Julia Koślacz - WKS Śląsk Wrocław
3. Aleksandra Jachimczyk - Chrzanów
4. Tamara Mieloch - facebook.pl/bieganie
5. Bogusława Ozimek - Wambierzyce
6. Monika Jabłońska - Poznań

Jak na pierwszą edycję, bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie udział w nim wzięło blisko 450 osób. Wśród zawodników znaleźli się maratończycy, pasjonaci – amatorzy i zupełni nowicjusze. Wszystkich połączyła jedna pasja – bieganie. Trasa była pełna przeszkód, niezwykle wyczerpująca dla każdego zawodnika. Jednak mimo wielu trudności, wszyscy pokonywali metę z uśmiechem na twarzy, a po biegu dumnie prezentowali medal w kształcie Wilczej Góry. W ramach I Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów odbyły się również I Mistrzostwa w Nocnym Płukaniu Złota, Festyn Podróżnika, rajd nordic walking "Na Wulkan! Marsz!" i wiele innych atrakcji. Jesteśmy przekonani, że tak znakomity debiut jest gwarancją tego, że w przyszłym roku staną przed jeszcze większym wyzwaniem - z pewnością czeka nas bowiem najazd większej liczby uczestników żądnych wrażeń. Nasz zespół poczuł ducha sportowej rywalizacji i już rozpoczęliśmy przygotowania do startu za rok. Kto nie był, musi poczekać 12 długich miesięcy na kolejną edycję.

Autor: Miłosz Lipiński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.