Facebook Google+ Twitter

Bieg upamiętniający 330. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej

W dniu 22. listopada br. o godz. 17:00 w Klubie „Marchołt” w Katowicach odbyło się spotkanie podsumowujące realizację “Biegu upamiętniającego 330 rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej oraz przemarsz wojsk polskich pod Wiedeń”.

 / Fot. Forum Mediów PolonijnychW dniu 22. listopada br. o godz. 17:00 w Klubie Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych „Marchołt” w Katowicach odbyło się spotkanie podsumowujące realizację “Biegu upamiętniającego 330 rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej oraz przemarsz wojsk polskich pod Wiedeń”.
Organizator biegu, Andrzej Kempa, prezes Stowarzyszenia „Światowe Igrzyska Polonijne Polonia-Austria” i jego uczestnicy podzielili się z licznymi gośćmi swoimi wrażeniami związanymi z organizacją i przebiegiem projektu upamiętniającego to wielkie wydarzenie w historii Polski, Europy a nawet świata.
W spotkaniu wzięli udział m. in. profesor Jerzy Buzek, Marszałek Województwa Śląskiego Mirosław Sekuła i Burmistrz Miasta Szczyrk Wojciech Bydliński, przedstawiciele samorządowców i związków sportowych, a także liczni reprezentanci mediów.
Dużą rangę imprezy pokreśliła obecność dziennikarzy polonijnych, których powitał prezes KNST Marchołt i jednocześnie wiceprezes Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią, Aleksander Fiszer. Wizyta przedstawicieli mediów polonijnych związana była z odbywającym się w Krakowie spotkaniem: „Technologie, Wyroby Naturalne, Odnawialne Źródła Energii oraz Pomoc Społeczna Odpowiedzią na Wyzwania Cywilizacyjne XXI wieku"
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na "beskidzki poczęstunek", podczas którego mogli zwiedzić wystawę prac malarskich prof. Czesława Romanowskiego, wystawę fotograficzną z cieszących się coraz większą popularnością Biegów po Serce Zbója Szczyrka czy też zapoznać się z materiałami promocyjnymi na stanowiskach multimedialnych.
Część artystyczną wypełnili młodzi artyści z Teatru Bezpański, czyli grupa kilkudziesięciu młodych i dynamicznych artystów, projektantów i instruktorów z terenu całego województwa śląskiego oraz uczniowie Prywatnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej I i II stopnia Nice Noise w Katowicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.