Facebook Google+ Twitter

Bieg w sprawie "łódzkiego" przebiegu trasy S-8

W czwartek przed Urzędem Miasta Zgierza o godzinie 9 rozpocznie swój bieg Paweł Lisiecki. Chce w ten sposób zamanifestować swoje poparcie dla wariantu „łódzkiego” drogi ekspresowej.

Miasto ZgierzNowy pomysł budowy trasy ekspresowej S-8, gdzie zostanie ona przesunięta w kierunku Bełchatowa spowoduje, że nie będzie możliwości budowy wcześniej planowanej trasy S-14, która miała „wyeksmitować” ciężkie pojazdy przejeżdżające przez centrum Zgierza po za miasto.

Trasa S-8 w pierwotnej wersji miała przebiegać przez: Sieradz, Zduńską Wolę, Pabianice oraz Łódź i być obwodnicą m.in. Zgierza. Przeniesienie jej w okolice Bełchatowa powoduje upadek tej koncepcji. Dla Zgierza i nie tylko, jest to bardzo niekorzystny wariant. Dlatego mieszkańcy postanowili zaprotestować.

Zorganizowano w tym celu bieg sztafetowy „S-8 i S-14 dla Łodzi”, który ma na celu zamanifestowanie poparcia dla tzw. wariantu „łódzkiego”. Biegacze wystartują ze: Zgierza, Sieradza, Aleksandrowa Łódzkiego, Łasku, Zduńskiej Woli, Pabianic, Konstantynowa Łódzkiego i Łodzi.

Bieg etapu zgierskiego rozpocznie się przed Urzędem MiastaStart etapu zgierskiego rozpocznie się przed Urzędem Miasta Zgierza 19 kwietnia o godzinie 9. Zgierz będzie reprezentował Paweł Lisiecki (UKS „Lisy”).

Wszyscy biegacze mają dotrzeć do Warszawy w piątek - 20 kwietnia i spotkać się przed Pałacem Kultury o godzinie 9. Razem pobiegną do kancelarii premiera, ministerstwa transportu i Sejmu, by wręczyć petycję. Wszystkich, którzy chcą poprzeć starania mieszkańców zapraszam do podpisania petycji na stronie:

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=2205

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.