Bieg Wazów bije rekordy popularności!

Bieg Wazów - najbardziej legendarny maraton narciarski pobił kolejny rekord! Już wiemy, kto wystartuje za rok na trasie z Saelen do Mora. Lista startowa zapełniła się w... 83 sekundy. Poprzedni rekord wynosił... 92 sekundy.

W tym roku 91. edycję Biegu Wazów wygrała Justyna Kowalczyk / Fot. CC. 2.- Kilka lat temu zapisy trwały 10 minut i wydawało nam się, że rekordowo szybko. Rok temu było to już zaledwie 92 sekundy. Teraz tylko 83. To wręcz niewiarygodne - przyznał dyrektor historycznego wyścigu.
W Biegu Wazów może wystartować "zaledwie" 15 800 osób. Organizatorzy wprowadzili ograniczenie limitu miejsce ze względów bezpieczeństwa. Chętnych oczywiście jest znacznie więcej, dlatego zapisy na bieg odbywają się niemal na wyścigi.
Edycję 2015 wygrała Polka - Justyna Kowalczyk, która 90-km trasę pokonała w 4:41.02. Natomiast wśród mężczyzn najlepszy okazał się Norweg - Petter Eliasen.