Facebook Google+ Twitter

Bieg z Flagą w Katowicach

Majówka - dni wolne od pracy, grill, odrobina odpoczynku. Z całą pewnością większość z nas potrafiłaby odpowiedzieć na pytanie, jakie mamy święto 1-ego maja? A jakie 3-ego?

Tylko nieliczni z nas pamiętają o Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, który przypada na drugi dzień maja. Dlatego właśnie na przekór niewiedzy, Śląski Urząd Wojewódzki wraz z Urzędem Miasta Katowice wyszli z inicjatywą „Biegu z Flagą”. Tego roku po stolicy śląska przebiegnie ponad 500 par stóp! Wyjątkowością tegoż konkursu jest uczestnictwo dzieci. Specjalnie dla nich zostały wyznaczone trzy trasy. Krótsze od standardowych, bo mające kolejno dystans: 200m, 400m i 600m. Dla wszystkich uczestników imprezy bieg jest wolny od opłaty, co dodatkowo zachęca do zmierzenia się z dystansem 5km.

Jaki cel?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Przede wszystkim celem biegu jest uczczenie Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Dodatkowo upowszechnianie biegania i nordic walking jako aktywne formy spędzania wolnego czasu. W końcu… w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Chcę biec. Co mam zrobić?

Wziąć swoje najwygodniejsze buty i pojawić się 2 maja 2017r. w Dolinie Trzech Stawów (lotnisko Muchowiec) w Katowicach! Zapisów można dokonać również internetowo kilka dni przed biegiem.
Dla każdego coś dobrego. Wcześniej wspomniany nordic walking jest jedną z kategorii Biegu z Flagą. Podobnie jak bieg, marsz na dystansie 5 km będzie oceniany i nagradzany w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn. Jednak bieg jest dodatkowo podzielony na kategorie wiekowe.

Bieg, marsz i…

W tym dniu na terenie Doliny Trzech Stawów organizowany będzie piknik dla całej rodziny. „Dzień Flagi na Dolinie” będzie promował rodzinne świętowanie obchodów Dnia Flagi. Ponadto odbędą się pokazy sportowe, zaprezentuje się laboratorium kryminalistyczne oraz każdy będzie miał możliwość spróbowania regionalnych przysmaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dolina zrobiła się sympatyczna i jakaś bliska Katowic. Pamiętam jak był tam harcerski ośrodek żeglarski. Tear bywam w świetnych klimatycznych knajpkach, gdzie rzeczywiście dają dobre jedzenie. Powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.