Facebook Google+ Twitter

Biegacze na start - XXII Łódzki Bieg Sylwestrowy

Po raz kolejny miłośnicy biegania spotkali się w Łodzi. W Arturówku w samo południe odbył się XXII Bieg Sylwestrowy. Na starcie w trzech kategoriach: VIP i młodzieżowej po 2,5 km i biegu głównym 9 km rozpoczęło rywalizację ponad 500 osób.

foto autorJako pierwszy na metę przybiegł mistrz Polski na 3 km z przeszkodami Tomasz Szymkowiak. Wśród kobiet triumfowała Edyta Lewandowska, która, jak stwierdziła na mecie, sama już nie pamiętam po raz który z rzędu odniosła zwycięstwo.

W biegu VIP-ów wystartowali m.in. wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski i przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Grubski, obaj wyprzedzili na mecie Kazimierza Marandę, mistrza olimpijskiego z 1972 roku.

W Bieg Sylwestrowym startują przede wszystkim amatorzy. Dla niektórych jest to tradycyjne zakończenie roku. - Już po raz kolejny bierzemy udział w tej wspaniałej imprezie i dzięki niej bieganie stało się naszym stylem życia – mówi Barbara, która namówiła do udziału trójkę swoich znajomych.

– Szkoda, że strona internetowa biegu ożywa tylko na kilka dni przed imprezą – mówi Marcin Podgórski – 160 na mecie. – Inaczej bym rozłożył siły, gdybym wiedział, że biegniemy tylko trzy okrążenia, a nie cztery jak widnieje na stronie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku to się zmieni.

Niektórym uczestnikom wystarczyło ukończenie biegu, miejsce nie było ważne. Może będzie to początek ich przygody z bieganiem.

Zapraszamy za rok !!!!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.