Facebook Google+ Twitter

Biegacze - pomagacze

28 kwietnia pobiegną Cracovia Maraton. Tradycyjnie już, zrobią to w pełnym rynsztunku bojowym - z włóczniami i tarczami w rękach oraz hełmami na głowach. Tym razem Spartanie będą zbierać pieniądze na protezy dla 2-letniego Stasia.

Staś z mamą Ewą / Fot. Spartanie DzieciomSpartanie z dystansem maratońskim zmierzą się już po raz czwarty. Do tej pory biegli w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Podczas każdego biegu zbierali na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnych, które pochodziły ze środowisk lokalnych. Tegoroczny sezon biegowy Spartanie rozpoczynają od udziału w Cracovia Maraton, który odbędzie się 28 kwietnia. Tym razem pomagać będą 2-letniemu Stasiowi, który by móc postawić swoje pierwsze kroki, potrzebuje kosztownych protezy i rehabilitacja.

Staś urodził się z wrodzonym zniekształceniem kończyn dolnych. Stópki malucha były poskręcane do wewnątrz, a każda z nich posiadała zaledwie trzy palce. W nóżkach brakowało również stawów kolonach i skokowych. Rok temu chłopiec przeszedł operację amputacji nóg. Od tego momentu zaczęła się walka rodziców o powrót ich syna do normalnego życia.

 / Fot. Staś na sesji zdjęciowej ze SpartanamiPomimo wsparcia ze strony rodziny, znajomych i ludzi dobrego serca, nadal brakuje środków na zakup niezbędnych protez. – “Pierwsze protezy tymczasowe to koszt 20 tys. zł. Do tego doliczyć trzeba koszty zabiegów rehabilitacyjnych, które nauczą Stasia chodzenia” - mówi Mariusz, tata Stasia. – “Z biegiem czasu, gdy syn będzie rósł, protezy powinny rosnąć razem z nim, a to dodatkowe koszty” – dodaje.

Z pomocą przyszła charytatywna grupa biegowa "Spartanie Dzieciom", która przebiegnie dystans 42 kilometrów w pełnym przebraniu starożytnych wojowników - z włóczniami i tarczami w rękach oraz hełmami na głowach, po to, aby zwrócić uwagę na problem Stasia i jego rodziny. - “Zwracamy się do wszystkich, którzy są w stanie wesprzeć finansowo naszą akcję. Przebiegniemy dla was dystans 42 kilometrów, w zwartym szeregu i w pełnym spartańskim przebraniu. W zamian liczymy na wasze wielkie serca i gorący doping na trasie” – apeluje Michał Leśniewski, Przewodniczący grupy "Spartanie Dzieciom".

W akcję Spartan zaangażowali się uczniowie z dwóch krakowskich szkół, którzy od 26 do 28 kwietnia będą prowadzić zbiórkę do spartańskich puszek na terenie całego Krakowa. Nie trzeba być jednak na miejscu, aby mieć możliwość wsparcia celu. Na stronie Spartan www.spartaniedzieciom.pl znaleźć można numer konta Stasia, na który wpłacać można dowolne kwoty.

 / Fot. Plakat promujący akcjęWięcej informacji na temat akcji znaleźć można na stronie www.spartaniedzieciom.pl lub na fanpage’u grupy www.facebook.com/SpartanieDzieciom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.