Facebook Google+ Twitter

Biegacze w czapkach Mikołajów walczą o szczytny cel

7 grudnia Warszawa i Poznań wypełnią się Świętymi Mikołajami. Każdy z nich weźmie udział w dobroczynnym biegu na 10 km, z którego dochód przekazany będzie na pomoc chorym dzieciakom. Motto jak na Mikołajów przystało, skierowane jest ku niesieniu pomocy dzieciakom: Biegniemy na zdrowie po zdrowie dzieci!

 / Fot. Materiał organizatoraChoć Mikołajowie w Poznaniu jeszcze nie biegali, nie jest to pierwsza edycja zmagań w czerwonych czapkach. W zeszłym roku Bieg Mikołajów po raz pierwszy odbył się w Warszawie, gdzie przyciągnął ponad 500 chętnych. Sukces pierwszej edycji sprawił, że inicjatywa powiększyła swój zasięg i tegoroczna odsłona zagości w Warszawie i Poznaniu.

Docelowo planowane jest organizowanie biegu we wszystkich dużych miastach w Polsce, na stałe wpisując go w przedświąteczne kalendarze miast.

Skąd pomysł zorganizowania takiego biegu? Inspiracji było sporo. Co roku w Polsce przybywa amatorów biegania, a rynek zawodów biegowych rozwija się w błyskawicznym tempie. Większość z nich jednak odbywa się w okresie wiosenno-letnio-jesiennym. Patrząc w kalendarze biegowe nie łatwo znaleźć ciekawe propozycje dla zaprawionych w zimowym boju zawodników. Dodatkowo, w grudniu jesteśmy myślami przy świętach – czekamy na rodzinną atmosferę, oderwanie od rzeczywistości. Często myślom tym towarzyszy chęć zrobienia czegoś dobrego w tym magicznym czasie.

 / Fot. Materiał organizatoraBieg Mikołajów to idealne połączenie między tymi potrzebami, a udział w nim to prezent, zarówno dla zawodnika dbającego o formę, jak i dla najbardziej potrzebujących dzieci cierpiących na nowotwory krwi. Każdy przebiegnięty kilometr to złotówka dla Drużyny Szpiku!

Poza samym biegiem, na miejscu przewidziane są atrakcje dla całych rodzin takie jak zabawy i animacje dla dzieci, muzyka na żywo, kącik gastronomiczny i wspólne kolędowanie. Nie chodzi tylko o przebiegnięcie 10 km w śniegu, czy poprawienie życiówki. Chcemy wspólnie spędzić ten dzień, tworząc atmosferę pełną ciepła i radości. Tak, żeby każdy uczestnik wrócił do domu z uśmiechem i poczuciem, że brał udział we wspaniałej inicjatywie, a za rok wrócił do nas z całą rodziną.

Wszystkie informacje dotyczące biegu dostępne są na stronie www.biegmikolajowy.pl.

Zobacz także: 12. edycja Nocy Reklamożerców w Multikinie 7 listopada

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.