Facebook Google+ Twitter

Biegali nago po rynku w Krakowie

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-08-06 14:23

Dwaj Brytyjczycy przebiegli nago wkoło Rynek Główny w Krakowie. Dostali mandat na 1500zł. Tłumaczyli, że to stara angielska tradycja.

Sobota, kwadrans po godz. 15. Dwaj Anglicy na oczach przechodniów rozbierają się do naga (jeden został w jednym bucie) i z dzikim wrzaskiem ruszają pędem dookoła Rynku. Wykonują dwa okrążenia, po czym wracają pod kościół św. Wojciecha i spokojnie zakładają ubrania - pisze "Gazeta Krakowska".

Złapani okazali się być panem młodym i drużbą. Twierdzili, że jako organizatorzy wieczoru kawalerskiego wykonywali polecenie gości. - Wyjaśniali, że to stary, brytyjski zwyczaj. Sąd nie był jednak wyrozumiały - mówi rzecznik Sądu Okręgowego Waldemar Żurek.

Policję natychmiast poinformował strażnik miejski, który widział zajście w centrum monitoringu przy rynku. Mimo że patrol przybył, gdy odważni obcokrajowcy byli już ubrani, dzięki kamerom nie było problemu z udowodnieniem winy. Po postawieniu w trybie przyspieszonym przed sądem, dostali maksymalne grzywny - 1500zł. Zapłacili 1300zł, ponieważ zaliczono im na poczet kary dzień aresztu.

Według rzeczniczki straży miejskiej, w ostatnich czterech miesiącach obcokrajowcy zostali ukarani około 150 mandatami, w tym ponad 20 zapłacili Anglicy. Strażnicy interweniowali m.in., gdy jeden z pijanych Anglików paradował po Rynku w pelerynie Batmana, pod którą miał tylko stringi. Inny mieszkaniec Wysp Brytyjskich zdjął buty i rzucał nimi w Sukiennice.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

gucio feralny
  • gucio feralny
  • 05.07.2011 07:31

Zwyczaje angielskie niech sobie uprawiają w Anglii, a w Polsce niech się zachowują przyzwoicie. Byłem w Anglii przez 5 lat i nigdy nie widziałem biegających na golasa po rynku. Tak więc to bzdura... Na plaży to co innego. Tam to jest pełno golasów i to niekoniecznie plaża dla nudystów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czego to polacy nie robią na obczyźnie.. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.