Facebook Google+ Twitter

Bieganie zimą. Maraton... wokół stołu

Pora roku nie rozpieszcza biegaczy. Za oknem zimno, ponuro, deszcz. Pogoda nie zachęca do spacerów, a biegać się chce. Jak żyć? Chciałoby się spytać. Przepis jest prosty. Potrzebujemy kilku składników.

Trasa maratonu / Fot. Mateusz Jasiński, treningbiegacza.plMusimy znaleźć kilku kolegów lub kilka koleżanek, którym równieBiegacze prawie w komplecie / Fot. Mateusz Jasiński, treningbiegacza.pl mocno chce się biegać, a nie chce im się wychodzić na dwór (najdzielniejszego wysyłamy na to zimno do sklepu. Ktoś musi zaopatrzyć punkty odżywcze).

Ustalamy założenia. W tym przypadku cel jest prosty: przebiec maraton wokół stołu. Żeby było trochę prościej, przebiegniemy go w sztafecie. Wyznaczamy, kto i ile km przebiegnie i możemy przejść do kolejnego punktu programu:

Znajdujemy pomieszczenie i okrągły stół. Stół o odpowiedniej średnicy; musi zmieścić się w pomieszczeniu. Oprócz miejsca na stół, w pomieszczeniu musi być miejsce na wyznaczenie trasy. To bardzo ważne! Trasę należy wyznaczyć wokół stołu, optymalnie, musi być płaska.

Ekipa już w całości chwila przed startem / Fot. Mateusz Jasiński, treningbiegacza.plWykonujemy pomiary trasy. Maraton to 42,195 kilometrów. StółBieg trwa / Fot. Mateusz Jasiński, treningbiegacza.pl musi być możliwie szeroki. Jedno okrążenie powinno dać nam minimum 5 metrów. Z matematyką w szkole problemów nie mieliśmy, więc łatwo wyliczamy, że do przebiegnięcia dystansu maratonu potrzebujemy zakręcić się wokół stołu 8439 razy.

Wokół trasy rozstawiamy punkty żywieniowe. W punktach żywieniowych umieszczamy wcześniej zakupione napoje izotoniczne, banany i czekoladę.
I startujemy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

moje imię i nazwisko
  • moje imię i nazwisko
  • 24.02.2012 10:38

masakra, jak autor artykułu nie umie zapamiętać 5 nazwisk, to nich poczyta na innych portalach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.