Facebook Google+ Twitter

Biegi narciarskie: Hanna Falk liderką klasyfikacji sprinterskiej!

Hanna Falk ze Szwecji zwyciężyła w sprincie techniką dowolną podczas zawodów Pucharu Świata w niemieckim Düsseldorfie i tym samym została liderką klasyfikacji sprinterskiej. Justyna Kowalczyk nie startowała.

W niemieckim Düsseldorfie w sobotę rozegrano sprint techniką dowolną. Panie miały do pokonania trasę 800 m. W zawodach nie wzięła udziału nasza najlepsza biegaczka narciarska, Justyna Kowalczyk. Powodów było kilka - brak biegów na dystansach, tylko technika dowolna, łatwa trasa i brak warunków do treningów podczas czterodniowego pobytu w niemieckiej miejscowości. Do Niemiec nie przyjechały również pozostałe nasze reprezentantki, a także liderka klasyfikacji generalnej PŚ, Finka Aino Kaisa Saarinen.

Najlepszy czas eliminacji uzyskała Włoszka Arianna Follis - 1.42,70 min. Druga była Norweżka Marit Bjoergen (+0,91 sek. straty), a trzecia Finka Pirjo Muranen. Do ćwierćfinału udało się awansować również najlepszej sprinterce świata w ubiegłym sezonie - Petrze Majdić. Słowenka w kwalifikacjach pobiegła asekuracyjnie, zajmując 12. pozycję (+3,43).

W ćwierćfinale pobiegło trzydzieści najlepszych zawodniczek - po sześć w pięciu biegach. Swoje biegi ćwierćfinałowe wygrały kolejno: Arianna Follis, Szwedki Hanna Falk i Ida Ingemarsdotter, Marit Bjoergen i Lina Andersson ze Szwecji. Do półfinału zakwalifikowały się również: Rosjanka Natalia Korosteleva, Niemka Hanna Kolb, Finki Pirjo Muranen i Kirsi Peraelae, Słowenka Vesna Fabian, Norweżka Celine Brun-Lie i Kanadyjka Chandra Crawford. Niespodziewanie do szesnastki najlepszych zawodniczek nie udało się awansować Petrze Majdić.

W pierwszym półfinale zwyciężyła Hanna Falk, przed Vesną Fabian i Celine Brun-Lie, w drugim natomiast - Natalia Korosteleva, przed Idą Ingemarsdotter i Liną Andersson. Tej ostatniej nie udało się jednak awansować do finału, gdyż szybciej od niej pobiegła czwarta zawodniczka z pierwszego półfinału - Kirsi Peraelae.

Aino Kaisa Saarinen / Fot. PAPW finale najszybsza okazała się Hanna Falk (1.45,5), która dzięki dzisiejszemu zwycięstwu została liderką klasyfikacji sprinterskiej. Drugie miejsce zajęła Natalia Korosteleva (+0,1), a trzecie Vesna Fabian (+0,2).

Po dzisiejszych zawodach liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje wciąż Aino Kaisa Saarinen (179 pkt.). Na drugie miejsce awansowała Natalia Korosteleva (161 pkt.), a na trzecie spadła Justyna Kowalczyk (158 pkt.).

Wyniki finału sprintu techniką dowolną na dystansie 0,8 km:
1. Hanna Falk (Szwecja) 1.45,5 min.
2. Natalia Korosteleva (Rosja) +0,1 sek. straty
3. Vesna Fabian (Słowenia) +0,2
4. Ida Ingemarsdotter (Szwecja) +1,2
5. Celine Brun-Lie (Norwegia) +1,3
6. Kirsi Peraelae (Finlandia) +5,5

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Majdic wyraźnie bez formy - ale to dopiero początek sezonu. Słaba obsada, Kowalczyk niewiele ucierpiała "punktowo".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście w 3. akapicie, w ostatnim zdaniu zamiast "do szesnastki" powinno być "do dwunastki". Petra Majdić ostatecznie została sklasyfikowana na 13. pozycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.