Facebook Google+ Twitter

Biegi narciarskie. PŚ w Mediolanie: Dublet Idy Ingemarsdotter

Pod nieobecność światowej czołówki w stolicy Lombardii najlepsze w sprincie drużynowym okazały się biegaczki narciarskie z pierwszej reprezentacji Szwecji. W pokonanym polu zostawiły pierwszą ekipę USA i Kanadyjki. Polki nie startowały.

Ida Ingemarsdotter (Szwecja) / Fot. Iso76, licencja Creative Commons Uznanie autorstwaW Mediolanie w niedzielę rozegrano po raz drugi, i zarazem ostatni w tym sezonie, sprinty drużynowe. Podobnie jak na początku grudnia minionego roku w Düsseldorfie obowiązywał styl dowolny. Rywalizacja w stolicy Lombardii nie dostarczyła szczególnie wielkich emocji. Zupełnie płaska trasa w Parku Sempione, największym zielonym obszarze w historycznej części miasta, nie sprzyjała walce i próbom ataku. W związku z tym kolejne zmiany miały podobny przebieg - w czołówce plasowała się liczna grupa biegaczek narciarskich, a prawdziwa rywalizacja miała miejsce dopiero na ostatnim odcinku przed metą.

W zawodach wzięło udział szesnaście reprezentacji, które podzielono na dwie grupy, rywalizujące od razu w półfinałach. W ten sposób wyłoniono czołową dziesiątkę zawodów - Kanadyjki (Perianne Jones, Chandra Crawford), Francuzki (Aurore Jean, Marion Buillet), Szwajcarki (Bettina Gruber, Laurien Van Der Graaff), Finki (Anne Kylloenen, Riikka Sarasoja-Lilja), pierwsza ekipa USA (Jessica Diggins, Kikkan Randall), druga ekipa Rosji (Irina Chazowa, Walentyna Nowikowa), obydwie reprezentacje Norwegii: I (Mari Eide, Maiken Caspersen Falla) i II (Celine Brun-Lie, Heidi Weng) oraz obydwie reprezentacje Szwecji: I (Hanna Brodin, Ida Ingemarsdotter) i II (Mia Eriksson, Linn Soemskar).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.