Facebook Google+ Twitter

Biegli orzekli: Pazik popełnił samobójstwo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-18 11:59

Robert Pazik, skazany na dożywocie zabójca Krzysztofa Olewnika, zmarł w wyniku powieszenia. Tak wynika z opinii biegłych przekazanej Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce.

Rzecznik tej prokuratury Andrzej Rycharski poinformował, że zgon więźnia nastąpił w wyniku uścisku pętli na szyję. Na ciele zmarłego nie stwierdzono żadnych śladów walki ani czynnej obrony. Badania krwi i moczu więźnia nie wykazały zawartości alkoholu.

Prokuratura czeka jeszcze na wyniki analizy krwi wykonane przez toksykologów. Mają one wskazać, czy w ciele Pazika znajdowały się ślady środków psychotropowych lub odurzających. Rezultat tych badań będzie znany za dwa tygodnie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej przypomniał, że w sprawie zgonu Roberta Pazika prowadzone jest jeszcze drugie postępowanie. Prokuratura bada, czy w tym przypadku nie doszło do niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy służby więziennej.

Robert Pazik, skazany w 2008 roku za uprowadzenie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika powiesił się w styczniu w płockim więzieniu w kąciku sanitarnym celi. Wcześniej samobójstwa w celi popełnili dwaj inni biorący udział w tej zbrodni: Wojciech Franiewski i Sławomir Kościuk.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.03.2009 17:35

No tak czyż to nie piękne skazani wykonują sami na sobie wyroki :) tyle że to jest aż tak piękne że zbyt mało prawdopodobne. Powstaje więc pytanie kto i w jaki sposób umilił życie skazanemu że sam zdecydował się powiesić. Żeby było jasne jak dla mnie powinno go powiesić państwo bo za morderstwo z zimną krwią powinien dostać "czapę" ale jeśli wyrok był inny to za psychiczne zmuszenie do samobójstwa ktoś powinien iść "siedzieć" a to orzeczenie automatycznie prowadzi do umorzenia postępowania. Wystarczyło zastosować zasadę ten to uczynił któremu to korzyść przyniosło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.