Facebook Google+ Twitter

Biegli orzekli: Pazik popełnił samobójstwo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-18 11:59

Robert Pazik, skazany na dożywocie zabójca Krzysztofa Olewnika, zmarł w wyniku powieszenia. Tak wynika z opinii biegłych przekazanej Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce.

Rzecznik tej prokuratury Andrzej Rycharski poinformował, że zgon więźnia nastąpił w wyniku uścisku pętli na szyję. Na ciele zmarłego nie stwierdzono żadnych śladów walki ani czynnej obrony. Badania krwi i moczu więźnia nie wykazały zawartości alkoholu.

Prokuratura czeka jeszcze na wyniki analizy krwi wykonane przez toksykologów. Mają one wskazać, czy w ciele Pazika znajdowały się ślady środków psychotropowych lub odurzających. Rezultat tych badań będzie znany za dwa tygodnie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej przypomniał, że w sprawie zgonu Roberta Pazika prowadzone jest jeszcze drugie postępowanie. Prokuratura bada, czy w tym przypadku nie doszło do niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy służby więziennej.

Robert Pazik, skazany w 2008 roku za uprowadzenie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika powiesił się w styczniu w płockim więzieniu w kąciku sanitarnym celi. Wcześniej samobójstwa w celi popełnili dwaj inni biorący udział w tej zbrodni: Wojciech Franiewski i Sławomir Kościuk.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.03.2009 17:35

No tak czyż to nie piękne skazani wykonują sami na sobie wyroki :) tyle że to jest aż tak piękne że zbyt mało prawdopodobne. Powstaje więc pytanie kto i w jaki sposób umilił życie skazanemu że sam zdecydował się powiesić. Żeby było jasne jak dla mnie powinno go powiesić państwo bo za morderstwo z zimną krwią powinien dostać "czapę" ale jeśli wyrok był inny to za psychiczne zmuszenie do samobójstwa ktoś powinien iść "siedzieć" a to orzeczenie automatycznie prowadzi do umorzenia postępowania. Wystarczyło zastosować zasadę ten to uczynił któremu to korzyść przyniosło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.