Facebook Google+ Twitter

Biegli sporządzili opinię w sprawie Trynkiewicza. 10 lutego odbędzie się rozprawa

10 lutego Sąd Okręgowy w Rzeszowie zdecyduje czy Mariusz Trynkiewicz zostanie przeniesiony do zamkniętego ośrodka. Tymczasem 31 stycznia do sądu trafiła opinia biegłych w tej sprawie.

 / Fot. materiały policjiOpinia seksuologa i biegłych psychiatrów będzie miała kluczowe znaczenie dla przyszłości Mariusza Trynkiewicza. To od niej w dużej mierze zależy czy skazany za poczwórne morderstwo pedofil wyjdzie na wolność.

Sędzia Marzena Ossolińska-Plęs z Sądu Okręgowego w Rzeszowie zapewniła "Gazetę Wyborczą", że w razie wątpliwości co do opinii, biegli będą mogli rozwiać je podczas rozprawy, która odbędzie się 10 lutego.

Wniosek o skierowanie Trynkiewicza do zakładu zamkniętego złożył dyrektor zakładu karnego w Rzeszowie. Morderca spędził za kratkami 25 lat.

"Gdyby Trynkiewicza sądzono dziś, nie zostałby raczej uznany za poczytalnego. Trafiłby prawdopodobnie do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. Wyszedłby dopiero, gdy lekarze dostrzegliby nadzieję na poprawę" - powiedział Zbigniew Lew-Starowicz powiedział w TVN24.

Znany seksuolog stwierdził również, że boi się psychozy, która narasta wokół pedofila. "A z drugiej strony obawiam się, że może się poczuć bohaterem medialnym. Nie wiadomo, co może wymyślić, żeby podtrzymać swoje istnienie w mediach" - stwierdził Lew-Starowicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.