Facebook Google+ Twitter

Biegły opiniujący "zakaz pedałowania": Działalność NOP jest mi obca

Historyk Robert Kamiński, jeden z dwóch autorów ekspertyzy w sprawie symboli Narodowego Odrodzenia Polski, wydał oświadczenie na temat swojego udziału w rejestracji znaków NOP.

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoGazeta.pl ujawniła kto jest odpowiedzialny za ekspertyzę sądową, która pozwoliła zarejestrować Narodowemu Odrodzeniu Polski krzyż celtycki i "zakaz pedałowania" jako swoje symbole. Robert Kamiński, nauczyciel w prywatnym zespole szkół imienia Ignacego Paderewskiego, jest jedną z dwóch osób za to odpowiedzialnych.

Kamiński wydał oświadczenie, w którym tłumaczy się ze swojej pracy, jako biegłego. Twierdzi, że nie ma wiedzy prawniczej ani semiotycznej i jego ekspertyza ograniczała się do zagadnień historycznych. Wypiera też się jakichkolwiek związków z NOP i twierdzi, że działalność tej organizacji jest mu obca ideowo. Zapewnia też, że pracując z uczniami, zawsze chciał ich uczyć otwartości i tolerancji dla innych ludzi.

Dyrektor szkoły w której jest zatrudniony Kamiński - Adam Kalbarczyk, ostro komentuje udział swojego podwładnego w tej sprawie. Ekspertyzę dotyczącą tych znaków uważa za głupią i skoro Robert Kamiński nie ma wiedzy na ten temat to nie powinien podejmować się takiej ekspertyzy. Poza tym, według Kalbarczyka, historyk badając sprawę, musi brać pod uwagę jak dana decyzja może mieć wpływ na teraźniejszą sytuację. Dyrektor zapowiedział też, że rodzicom uczniów zostanie przedstawiona treść oświadczenia, ponieważ nie chce by ucierpiało dobre imię szkoły.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Ba, łatwo Panu mówić! Skrył się Pan pod przyłbicą, więc nikt Panu nie może zarzucić niedostatków urody;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto nie dyskutuje się z anonimami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

I proszę bliżej określić adresatów, bo mamy tu w jednym poście "pani", "ty" i "wy", co z lekka dezorientuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ramson
A może tak jakiś argument w dyskusji, szanowny Panie? Bo "jesteś głupia i brzydka" było dobre w przedszkolu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ramson
  • ramson
  • 26.11.2011 09:03

@Marta Jenner
Kobieta nie grzesząca urodą nie powinna się popisywać deficytem intelektu. P. Jenner - pan Bozia nie był sprawiedliwy ! Jednym dał rozum i urodę, a inne w tym pominął. Nawet jak to wykasujesz i tak kto przeczyta i p. zobaczy dojdzie do identycznych wniosków. Czy jesteście potomkami tych z ul. Mysiej ? Powinni być z Was dumni - potraficie więcej od nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już jak sama pani przyznała kwestia smaku. Roznegliżowane panienki na bilbordach, świerszczyki na widoku nie rażą a piktogram tak?

Z drugiej strony nie wiem czy państwo wiedzą, że cały ten szum od 11.11 tylko napędza nowych członków, Nopom, ONRom i Mw...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Michale, niedawno rozgrywały się u nas istne krucjaty, a krzyż jest krzyżem, niezależnie od kształtu. Posłużę się Wikipedią:

"Współcześnie (mimo swego przedchrześcijańskiego pochodzenia) krzyż celtycki jest jedną z form krzyża akceptowanego przez Kościół katolicki jako religijny symbol chrześcijan. Przede wszystkim stał się on jednak charakterystyczny dla celtyckiego chrześcijaństwa. Mimo to stosunkowo często jest również spotykany w ofercie tzw. sklepów ezoterycznych jako amulet lub talizman."

Nie podejrzewam, żeby dla NOP-u krzyż był talizmanem lub amuletem, skoro na stronie organizacji czytamy:
"Nasze działania opierać będziemy na wynikających z nauki Kościoła katolickiego zasadach"

W tej sytuacji naprawdę nie widzi Pan nic wulgarnego w zestawianiu go z piktogramem wyobrażającym kopulującą męską parę? Zakaz czy nie, to po prostu niesmaczne:/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto co wulgarnego jest w zakazie?
Proszę wybrać się na wyspy naogląda się tam pani krzyży celtyckich.
Nie dajcie się zwariowac ludzie

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ P. Paweł Urbański
Czy według Pana ugrupowanie nazywające siebie "narodowym" ma prawo używać wulgarnego, w gruncie rzeczy pornograficznego znaku jako symbolu? To ma być symbol wielkiej Polski, chroniony sądownie przed znieważeniem?? A do tego pospołu z krzyżem, choćby celtyckim? Powiesiłby Pan taki "symbol" obok krucyfiksu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak długo jeszcze ta partyjna gazetka będzie zastraszać ludzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.