Facebook Google+ Twitter

Biegły pod presją?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-11 07:24

"Rzeczpospolita" pisze, że biegły sądowy, podejrzany o sfałszowanie opinii na temat wyników badań DNA Krzysztofa Olewnika, skarżył się prokuraturze na mobbing. Bogdan Z. w doniesieniu twierdzi, że w laboratorium liczył się szybki wynik badań, a to prowadziło do błędów.

Gazeta wyjaśnia, że biegły był pracownikiem Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W 2006 roku wykonał badania DNA zwłok Olewnika. Prokuratorzy uznali, że były nierzetelne i postawili mu zarzuty. Bogdan Z. został zawieszony.

"Rzeczpospolita" ustaliła, że zanim do tego doszło, biegły, ponad dwa miesiące wcześniej zawiadomił prokuraturę w Olsztynie, że w policyjnym laboratorium był poddawany presji ze strony szefów. Bogdan Z. nie chciał rozmawiać z gazetą. Jednak "Rzeczpospolitej" udało się ustalić, że twierdzi on, iż nie był traktowany na równi z innymi pracownikami.

Poza tym szefostwo miało zakazywać innym podwładnym rozmów z nim. Biegły utrzymuje także, że pracownicy mieli być poddawani presji: liczył sie szybki wynik badań, co prowadziło do popełniania błędów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.